Harjavallan sairaala

On konkurssikypsä laitos, ja rakennukset homeessa.
141389
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

onko harjavallan sairaalassa osastohoidossa olemisessa pahinta terveydelle homemyrkytys?

Äänestä
  • lääkärit ja hoitajat. Vain keittiöhenkilökunta on pätevä.

    Äänestä

Konkurssikypsä? Onko kyseessä siis yritys?

Äänestä
  • Satakunnan sairaanhoitopiiri aikoo lopettaa Harjavallan sairaalan ja siirtää psykiatrian Poriin sairaalanmäelle. Sinnehän rakennetaan tällä hetkelläkin turhan paljon. Meinattiinhan Rauman aluesairaalakin lopettaa kokonaan.

    Äänestä

  • jonkinlainen yritys kun ainakin yrittävät hoitaa mielenterveyspotilaita kuntoon.....

    Äänestä

  • Klapikoipi kirjoitti:

    jonkinlainen yritys kun ainakin yrittävät hoitaa mielenterveyspotilaita kuntoon.....

    Pääseekö harjavallan väki poriin vai meneekö kortistoon?

    Äänestä

  • -hoitsu kirjoitti:

    Pääseekö harjavallan väki poriin vai meneekö kortistoon?

    Toivottavasti epäpätevinä pääsevät kortistoon.

    Äänestä

En ainakaan ole kuullut tai lukenukkaan mistään että Harjavallan sairaalaa oltaisiin lopettamassa. Ei kai vaan jutun aloittaja sotke Harjavallan sairaalaa ja Satalinnaa keskenenänsä. Käsittääkseni Satalinna oli menossa tai on menossa myyntiin esim. pakolaiskeskukseksi mutta se juttu kai kaatui. Jostakin satakunnan sairaanhoitopiirin sivuilta ehkä pöytäkirjoista tai seminaareista voisi löytää tarkempaa lisätietoa. Käsittääkseni sairaanhoitopiirin alaisuudessa on useita yhtiöitä (esim. kiinteistöosakeyhtiöitä) ja näistä saattaa joku olla menossa konkurssiin tai se viedään konkurssiin kirjanpidollisista syistä.

Äänestä

On sitten hulluillakin edes yksi kunnon sairaus luulotaudin lisäksi.

Äänestä
  • Nythän on niin että jos "firma" lopetetaan Satakunnan sairaanhoitopiirin kautta niin me jatkamme täällä vaikka ilman rahoitusta, itse ainakin.

    Äänestä

  • Niin. Sähän oletkin mielenvikainen.

    Äänestä

  • harjavalla psykiatri kirjoitti:

    Nythän on niin että jos "firma" lopetetaan Satakunnan sairaanhoitopiirin kautta niin me jatkamme täällä vaikka ilman rahoitusta, itse ainakin.

    Just,vai et ilman rahaa. Mites se onnistuu?!

    Äänestä

  • saariinen kirjoitti:

    Just,vai et ilman rahaa. Mites se onnistuu?!

    Onkos tuolla väliä.

    Äänestä

eiks sin vois alkaa myyd lippui

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sairaalan veteraani kirjoitti:

On konkurssikypsä laitos, ja rakennukset homeessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu