Moro. Ensi alkuun pyydän anteeki väärää informaatiotani koskien Link Gaetzin saapumista Ässiin tuossa jokunen vuosi sitten. Kaikki oli jo valmiiksi sovittuna mutta Gaetz joutui vankilaan niin se jäi siihen sitten.
Mutta nyte olis tiäksää tämmöinen jätkä tarjolla SM-liigaan: http://www.hockeydb.com/ihdb/stats/pdisplay.php?pid=71826
Vaikka kyseistä pelaajaa on viety Ilveksen internetissä sijaitsevassa foorumissa kovasti Ilvekseen niin saamieni tietojen mukaan Ässät on hyvin lähelä sopimusta Kaletan kanssa. Kaleta haluaa SM-liigasta, maailman toiseksi kovimmasta jääkiekkosarjasta, nostetta uralleen koska ei saa miltään NHL-seuralta yksisunntaista sopimusta ensi kaudeksi.
Patrick Kaleta on SM-liigaan ja Ässiin tullessan sarjan ylivomaisesti kovin tappelija. Hän on myös erittäin kova taklaaja ja taklaukset ovat usein sääntöjen rajamailla olevia. Maaleja hän ei ole NHL:ssä niin kovin kovasti tehnyt mutta Ässissä hän todennäköisesti tekisi SM-liigassa noin 35 maalia ja voittaisi sillä pistepörssin.
On hienoa nähdä millaiseksi venähtää Tampereen Ilveksen naama kun Ässät jälleen kerran köykyttää pelaajahankinnoissaan Tampereen Ilvestä. Patrick Kaleta tulee samaan kastiin yhdessä Tommi Huhtalan ja Pasi Salosen kanssa huippupelaajista joita Ässät on ryöstäny Ilvekseltä.
On myös hienoa nähdä kuinka paljon sitä eteläisen naapurin ostojoukkueen kannattajaa VITUTTAA kun Ässät hankkiin tällaisen pelaajan riveihinsä. Hahaa, raumalaiset saa haistaa ensi kaudellakin PITKÄN VITUN ja Ässät tulee ensi kaudellakin olemaan sarjataulukossa korkeammalla kuin ostojoukkue lukko.
PS. Perttu Lindgren on homo.
Patrick Kaaleta Ässiin
Vekku Palo
3
544
Vastaukset
- ristiriitaista
puhua muista ostojoukkueena ja heti perään luetella niitä kaikkia nimiä jotka ässät muilta kaappaa/ostaa..
- öyh
Tee syksyllä siellä levyseppähitsarilinjallasi sellainen kiva metallinen Ässät-logo. Siitä tulee varmaan hieno.
- porin_komia_rainer
onko patrikki hevosmiehii? meijän heimolta se tappelu sujuu, varsinkii moran kanssa. hienoo saada tummia kaukaloon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1011641- 2101517
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos591010Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31990Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K55809En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k49771Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse49765Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.36725The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut5712Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉54702