Aloittelijalle?

akka39v

Mikähän Triumph mahdollisesti sopisi aloitteijalle? Suosittelevat Kawan ER-6n / f mutta kun miehelläni on Rocket 3, niin ajattelin että olis hauskaa jos olisi samanmerkkinen vaimollakin sitten. Tuossa Kawassahan viehättää helppo ja ketterä käsiteltävyys ja painopiste "pyllyn alla" joka on kuulemma keltanokille helpompi. Koko luokka saisi olla siis 600 pintaan. Ja onko nuo pienemmät Triumphit yhtä laadukkaita kuin isot? =D Kiitos vastauksista etukäteen.

10

1096

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jormaperkele
      • tiiikeri.....

        Eri versiot voisivat sopia, kuten myös tuo edellä mainittu Speedmaster


      • kukkakypärä
        tiiikeri..... kirjoitti:

        Eri versiot voisivat sopia, kuten myös tuo edellä mainittu Speedmaster

        jonka saat käyttöön nopeasti, ajokelit on parhaimmillaan!! Kokeile ja jos pidät osta, sen saa vaihdettua myöhemmin jos ei osu ekalla kohdalleen! Viellä on kesää jäljellä. Äläkä täällä enää notku, ajamaan siitä.
        (Kirjottelen itse tätä työpaikalla, jossa hankin elantoa kun on pakko syödäkkin)


    • mies 90 kg

      Olen tosi tyytyväinen kun ostin american (speedmasterkin olisi mennyt) , vaikka 'kuivaharjoittelussa' pyörä tuntui isolta.
      Moottori on erittäin vääntävä kokoisekseen ja lähtee iloisesti ohituksiin. Jos pyörän koko (paino) ei pelota niin ostaisin sinuna, mutta mutta ... bonnevillessä on sama kone ja se on aloittelijalle varmaan parempi pyörä, varsinkin naiselle. Ja se on tyylikäs.. käytetystä pystyy helposti vaihtamaan.

    • akka40v

      Osta Bonneville! Se on siro, matala eli jalat yltää helposti maahan ja helppo ajaa. Ite en oo mikään korsto ja olo on hyvä My little Bonnevillen selässä. On se vaan niin ihana!

    • mc rulekset

      - kun on jo 39v, niin ne keittiöhommat ja muut ns. vanhojen naisten puuhat sopii paljon paremmin.
      Vain nuoret naiset voi viihdyttää miehiä harrasteissa ja lemmessä.

      Ikääntyneempi femakko on perinteisesti haaremisssakin sijotettu keittiöpalvelukseen, kun se sexuaalin sulostuttamisen ja tansiin aika on ohi.

      Joten, joku yleiskone tai kahvinkeitin tai hyvä keittiöveitsi sarja on parempi hankinta aiuiselle naiselle.

      • bikerman and mcman

        39 ei enää ole aloittelija, vaan on niellyt kilometreittäin skullia.


      • Mahtimimmi

        Älä vain poju ihmeessä mene moista laukaisemaan aikuisen naisen kuullen tai tämä "vanha nainen" vetää sinua pataan. Sitten kaverit nauravat sinulle ja et olekaan enään niin kova kundi kuin esität olevasi.


      • over the hill
        bikerman and mcman kirjoitti:

        39 ei enää ole aloittelija, vaan on niellyt kilometreittäin skullia.

        39 v tenaladyn ei enää pidä nousta rattaisiin tai pyörän päälle.
        Kotihommat riittää.


    • asialllinen mp

      Noita "vanhempia" Thunderbird, Legend mallia kannattaisi myös kokeilla...
      Matala istumaasento ja mukava vääntävä moottori

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2415
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1387
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      76
      1210
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1137
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      855
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      800
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      688
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      83
      672
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      25
      649
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      646
    Aihe