Hei,
ilmoitus tulee vähän myöhään/viime tipassa johtuen tila- ja eläinlääkärivarauksista.
Joukkorokotus penukkatautia vastaan järjestetään Nousiaisissa Vanhan Aseman Makasiinilla torstaina 8.7. klo 18.30 alkaen. Rokottamassa on Kalle Hakala. Rokotuksen [b]hinta on vs-frettein jäsenille 20€ ja ei-jäsenille 25€ per fretti[/b]. Rokotus maksetaan paikanpäällä käteisellä. Hinta on siis murto-osa siitä mitä se eläinlääkärin vastaanotolla maksaa.
Rokotuksen voi antaa 10-14 viikkoiselle pennulle jonka emo on rokotettu suositusten mukaisesti ja joka on imettänyt pentujaan. Rokotus uusitaan vuoden välein. Tuo pentuajan rokotuksen jälkeen annettavan rokotusajankohta saa heittää parilla kuukaudella.
Ilmoittautumiset pikimmiten, tostaihin 8.7. klo 12.00 mennessä meilitse riina.saksa @ gmail.com tai tekstiviestillä nroon 040-4163739. Viestiin frettien määrä, oma nimesi ja yhteystiedot. Ilmoittautuminen on sitova.
Ajo-ohje löytyy täältä http://www.vanha-asema.info/ajoreitti/ajoreitti.html
Joukkorokotus Turun seudulla
RiinaSaksa
0
477
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045291Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17910827Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369691Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858508Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03190Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282202- 321525
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261490