Onkohan käpykankaalla oleva grilli musta kissa myytävänä? Lappu on ikkunassa: olemme toistaiseksi suljettu.
Onko myytävänä?
voisin ostaa
111729
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Grilli Mustakissa on ollut suljettuna 24.05.2010 lähtien, kun Irmalta leikattiin olkapää. (Sairasloma)
Olkapää ei ole parantunut toivotulla tavalla, joten myyminenkin on tullut mieleen.....siis kyllä.
On ollut myynnissä ja myyty yrittäjälle joka tekee kyseisestä paikasta pienen pizzerian.
Keskustelin uuden yrittäjän kanssa ja uusi pizzeria on auki joka päivä kello 11.00 - 21.00 ja viikonloppuna aamu viiteen. Ihan hieno homma, että on auki päivittäin. Entinen yrittäjä piti grilliä auki miten sattui.
tätä on todella odotettu käpykankaalle. Nyt jos yrittäjä pitää sitä päivittäin auki se on tosiaan hyvä asia. Onhan meitä muitakin käyttämään pizzeria palveluksia kuin rammarin poppoo! Tsemppiä vaan uudelle yrittäjälle!!
mutta älkää maustako pitsoja ja kebappeja karvoilla niinku pizza-posti tekee.
Tilasimpa Pizza-postista pitsan ja täytyy todella myöntää se tosiasia, että huonoin pizza se oli minkä eteeni olen saanut. Laatu/hinta suhde ole tosi kaukana toisistaan. Joten se siitä ja uuteen paikkaan repokankaalle täytynee mennä testaamaan heti kunhan saavat remontin tehtyä.
Millainen taho mollaa esim. Pizza-postia? Edulliset ja hyvät pizzat, eilen viimeksi söin. Olen syönyt ainakin kymmeniä pizzoja kyseisestä paikasta eikä koskaan ole ollut moitittavaa. Ei siis karvoja ym. kuten joku tuossa edellä väittää. Nää on varmaan niitä niuhottajia mille ei kelpaa mikään, niitä näin ollessani reissutöissä. Syömässä kävimme monen tasoisissa paikoissa, mut tietyille ei kelvannut mikään. Kotona varmaan sit vedetään lenkkiä ja leipää.
ruokaan.Jossakin muualla ne on ihan ok mutta ei suuhun.
jo nyt koko kaupungin parhaat pizzat, eli länkkärissä!!!!!!!!!!!!!!! on ihanata....NAM!!!
Jos joskus on löytynyt "karva" pizzasta niin sekö tekee kyseisen paikan ruuan kelvottomaksi. Tuskin on ainut ruokapaikka joitten annoksista löytyy huomautettavaa. Minun kohdalle ei ole osunut. "Älkää maustako pizzoja karvoilla", joopa joo, varmaan ne niin tekee. Hyvä, kun on muitakin pizza paikkoja kuin kotipizza, siellä aivan liian kallista.
Yksikään aikaisempi omistaja ei ole ottanut myyntiä tosissaan sillä paikalla, vaikka parempaa paikkaa saa etsiä sieltä päin. Sisätilojen tulo paikkaan on vain hyvä asia. Nyt paikka näyttää tosi valoisalta, koska ikkunoita ei peita mitkään lippuset ja lappuset ( olemme kiinni keskibviikkona saatamme pitää joskus jopa auki kello neljän aikaan aamuyöllä, Torstaina olemme suljettu kokonaan, mutta viisitoista minuuttia olemme auki perjantaina, ajankohtaa emme vielä tiedä, Lauantaina emme ole päivällä auki vaan keskiyön jälkeen tunnin tai kaksi jopa kolme) Näitä lippuja saimme joka kerta lukea kun meinasi sieltä jotain ostaa. Eikä niitä lipuusia ikkunasta milloinkaan pois ottaneet. Mietin joskus miten yrittäjä joka on tälläisessä paikassa. Pitää suurimman osan kuukaudesta putiikkia kiinni? Tuskin kannattavaa!