enää kuulu palstalla? Oli aikanaan hyviä kirjoituksia ja laaja-alaisesti tutki asioita. Pysty pitämään puoliaan näitä sisäpiirilahkolaisia vastaan. Ei kait Saara polje paikallaan, taaksepäin? Ilmaise itsesi, jos olet vielä hengissä!
Miksei Saaraa
5
628
Vastaukset
- Tuom.
loppuun kolmetuhatta lukijaa. Lestadiolaiosilla ja muilla lahkolaisilla on omat liukuratansa. Mutta kysynkkin teidän perään, että kuinka moni teistä on lukenut Raamattua? Jos teistä uskoo, että se olisi totuuden kirja, niin unohtakaa koko lestadiolainen valhe elämässänne ja vapautukaa ulos siitä lahkohengestä. Varmuuden vuoksi älkää uskoko minua sinänsä, muta älä'kää antako lahkouskonnon alistaa teitä mitä mielettömimpiin ihmistekoisiin oppeihin. Uskokaa yksin Jumalaan ja Hänen vanhurskauteensa. Lukekaa vain Raamattua, ei ihmisten oppeja.
- olen taas
Hah,hah,hah,hah!
- Annas olla
riittää. Jos vastaan tulet ,niin nokka verillä tulet poistumaan maisemiin. Sillä itsesi satutat matkallasi. Sillä se on tunnetusti pilkkaajien kohtalo.
- ex.
Annas olla kirjoitti:
riittää. Jos vastaan tulet ,niin nokka verillä tulet poistumaan maisemiin. Sillä itsesi satutat matkallasi. Sillä se on tunnetusti pilkkaajien kohtalo.
Voi sitä rakkauden ja anteeksiannon määrää! Siinä todellinen Jeesuksen seuraaja.
Taitaa olla Jeesuksen opeista ainut, joka on menny kaaliin se, kun ruoskan kanssa hillui temppelin portailla... - Tuom.
ex. kirjoitti:
Voi sitä rakkauden ja anteeksiannon määrää! Siinä todellinen Jeesuksen seuraaja.
Taitaa olla Jeesuksen opeista ainut, joka on menny kaaliin se, kun ruoskan kanssa hillui temppelin portailla...keskustelua. Mutta niinhän se nykyään taitaa olla, että pilkkaajat on vallan saanut. Mutta huom! Vain ajaksi. Siinä olisi ihan ajankohtainen keskustelun aihe. Kun kuri puuttuu, niin mielettömyys saa vallan.
Kun laittomuus lisääntyy, kylmenee useimpien rakkaus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 273827
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5422782Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial542313Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2172292Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131839Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191560Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip561541- 971419
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631294Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951224