Lasso lager olut

Pää täyteen bisukkaa

Onko kokemuksia? Lasso-merkkinen bisukka tullut myyntiin, mm. Tarjoustalosta ja Säästöpörssistä pitäisi irrota, hintaan 1,29e per puolen litran tölkki. Ei paha, mutta mites se maku?

2

978

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Brew

      ainakaa ennen maistamista. Tässä eräs lainaus alan sivuilta: "Maku on kevyt, kylmänä tarjoiltuna raikas, maltainen, pehmeä, tasapainoinen, luonteeton. Sopii erinomaisesti helteiseen vuodenaikaan, saunaolueksi ja vahvasti maustettujen ruokien kanssa. Valmistuksessa käytetään myös mallastamatonta viljaa" Eli maistuu kesäoluelle ja kannattanee kokeilla, ainakin itse testaan kun vastaan sattuu. Maahantuojan netissä antamat tiedot ovat varsin rajallisia - esim raaka-aineet puuttuvat kokonaan sekä viitataan vain panimoon ja reseptin vanhaan ikään - joka on hyvinkin horjuva käsite... Ko panimo tekee erittäin monia yksityispullotuksia kauppaketjuille, ravintoloille ymv jos oiken muistan privaattiasiakkaita olisi 85% volyymista ja 185 eri merkkiä joista yksi on Lasso. Ei varmaankaan kovinkaan omaperäinen, mutta varmasti kotimaisen bulkkilagerin voittaja.

      • Kokkelikuu

        Juuri sellaista hörpin tässä. Kuten sanottu, erinomainen kesäolut. Erittäin mieto, raikas. Mauttomaksikin voisi haukkua, mutta minun mielestä kesäisen lagerin kuuluukin olla sellainen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      100
      2080
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      289
      1886
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      336
      1719
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      204
      1565
    5. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      96
      1337
    6. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      31
      1237
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1113
    8. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      66
      1064
    9. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      1047
    10. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      58
      1038
    Aihe