Autossa toimiva mokkula

Liikkuva laajakaista

Mitä mokkulan (nettitikun) merkkiä/mallia suosittelette autokäyttöön - ilman lisäantennia?

3

705

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • xcvfc

      Tikulla ei väliä, kaikki toimii yhtä huonosti, mutta laita tikku 1 metrin usb piuhalla koneeseen ja tikku teipillä tuulilasin yläreunaan.

      • > Tikulla ei väliä, kaikki toimii yhtä huonosti

        yleisesti ottaen ihan totta, todellisia harminkappaleita voivat olle

        nettikeskusteluissa on kyllä useampia väitteitä että vertailtaessa Nokian tikku toimisi muita paremmin


    • Liikkuva laajakaista

      Minulla on nyt tuo Saunalahden Nopsan kera tullut Huihai E1820. Mökillä toki toimii, mutta tien päällä ei saa lainkaan yhteyttä muodostettua.

      On se vaan hassua, että samaan aikaan voi puhua kännykällä katkeamattomia puheluita, mutta ei pitää edes hidasta nettiyhteyttä yllä - samalla tekniikalla...

      Olen kysellyt tätä samaa Saunalahden Palstalla ja siellä joku suositteli Optionin PCMCIA-korttimodeemia ja toinen HF668:aa. Itse alan kallistua sittenkin lisäantennin puoleen. Eli ostan jonkin vanhemman USB-tikun vaikkapa huuto.netistä ja sitten siihen hankin lisäantennin. Onko kellään kokemusta tällaisesta antennista: http://www.3g-antennit.fi/product/84/lappariantenni-huaweille-ja-zte-mf636lle ? Hyvänä puolena olisi se, ettei tulisi auton sisään piuhahässäkkää.

      Ai niin - en siis aio ostaa tuohon Huihai E1820:aan toistaiseksi lisäantennia, kun siinä on ongelmia antenniliitännän kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      25
      3951
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      263
      3905
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      134
      3451
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      82
      3447
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      22
      2307
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      34
      1823
    7. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      59
      1708
    8. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1630
    9. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1521
    10. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      92
      1463
    Aihe