Mitä mokkulan (nettitikun) merkkiä/mallia suosittelette autokäyttöön - ilman lisäantennia?
Autossa toimiva mokkula
3
690
Vastaukset
- xcvfc
Tikulla ei väliä, kaikki toimii yhtä huonosti, mutta laita tikku 1 metrin usb piuhalla koneeseen ja tikku teipillä tuulilasin yläreunaan.
> Tikulla ei väliä, kaikki toimii yhtä huonosti
yleisesti ottaen ihan totta, todellisia harminkappaleita voivat olle
nettikeskusteluissa on kyllä useampia väitteitä että vertailtaessa Nokian tikku toimisi muita paremmin
- Liikkuva laajakaista
Minulla on nyt tuo Saunalahden Nopsan kera tullut Huihai E1820. Mökillä toki toimii, mutta tien päällä ei saa lainkaan yhteyttä muodostettua.
On se vaan hassua, että samaan aikaan voi puhua kännykällä katkeamattomia puheluita, mutta ei pitää edes hidasta nettiyhteyttä yllä - samalla tekniikalla...
Olen kysellyt tätä samaa Saunalahden Palstalla ja siellä joku suositteli Optionin PCMCIA-korttimodeemia ja toinen HF668:aa. Itse alan kallistua sittenkin lisäantennin puoleen. Eli ostan jonkin vanhemman USB-tikun vaikkapa huuto.netistä ja sitten siihen hankin lisäantennin. Onko kellään kokemusta tällaisesta antennista: http://www.3g-antennit.fi/product/84/lappariantenni-huaweille-ja-zte-mf636lle ? Hyvänä puolena olisi se, ettei tulisi auton sisään piuhahässäkkää.
Ai niin - en siis aio ostaa tuohon Huihai E1820:aan toistaiseksi lisäantennia, kun siinä on ongelmia antenniliitännän kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741