Onko kukaan muu huomannut outoa hajua joka ilmestyy aina illalla n. klo 22 aikoihin Hukanhaudassa päin, ja aamulla taas katoaa? Olisi kiva tietää mikä sen aiheuttaa... on jatkunut jo ainakin muutaman päivän, ärsyttää kun sisällä on niin kuuma mutta ei voi pitää ikkunaa auki. :(
Outo haju yöllä
tukehdun
131683
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
kuuluu piipitystä ja jossain muualla on outoja hajuja. Ratkaisemattomia ilmiöitä molemmat.
No, alkaa vaikuttaa siltä että on viisainta varustautua tarvittavin välinein muualla kuin keskustassa liikkuessaan. Niinpä juuri äsken nosti kaksi Fiskarsin kirvestä takakonttiin, mallia "toiseksi pienin ja toiseksi suurin" tiedä minkalaisten outoja hajuja pölläyttelevien piippaajien joukkoon sitä tietämättömyyttään eksyy kun en itse kaupungissa asustele.
On kesä ja lietelannanlevitystalkoot. EU maksaa jopa tukea tämän hajun levityksestä ympäristötukena. Ilma ei EU:n ja Kepun mielestä ole nääs ympäristöä
.Siksi sen saa pilata ja tienata sillä. Maalla nämä hajut on moninkertaiset,tuu haistelemaan tänne.EU-raha se haisee.
Olisko se sitä Uimaharjun hajua
http://yle.fi/alueet/pohjois-karjala/2010/07/sellutehdas_tuuppaa_lemua_kaupungille_1817719.html
Se on se sun elämänkumppani, joka kymmeneltä illalla tulloo kotio ja aamulla lähtee.
aamulla varmaan pierassu peittos alla ja se haju sieltä tupsahtaa kun sen alle jälleen kömmit illalla. ;DDD
Joo,tiedän mistä se haju tulee,se tulee näistä idiooteista jotka ei joensuussa erota vähemmistö kansalaista keskieurooppalaisesta.
Olen monena aamuna itsekin ihmetellyt miksi hukanhaudalla haisee viemärikaasut??
Miksi kaasupäästöjä lasketaan tarkoituksella ulos yö aikaan??
Paskakaasua lasketaan tarkoituksella yöaikaan jotta kuuman sään aikaan viemäriverkosto ei räjähtäisi. Mutta pahalle se haisee. Kuuma sää muodostaa viemäriverkostoon räjähdysasaltista kaasua.
Jotain ihmeellistä siellä ilta-yöaikaan tapahtuu. Olemme monasti ajelleen 22- jälkeen karskossa ja Kissamäellä ja se kitkerä pistävä haju on todella vahva, onneksi on autossa napukka että saa sisäkierron päälle. Tutulla astma ja hällä tuo ottaa henkeen. Suorastaan ihmettelen miten siellä kissamäki-karsikko välillä kukaan voi elää.
Itse olen huomannut pahaa hajua iltaisin kun kaatopaikan ohi ajaa ilomantsintietä..
En usko että pelkkä kaatopaikka voi haista sille? Se on aivan kuin jostain myrkkylaitoksesta laskettais yöaikaan kaameita kemian myrkkyjä ilmaan. Se haju on pistävää kuin tinnerin lemu. Tämä laitetaan haisemaan silloin kun valtaväestö on nukkumassa. Mahtaakohan monikaan tietää mitä yöllä tapahtuu kun silmä painuu kiinni. Nukkuessaan hengittelee kauheita asioita..
Se haisee hukitsulla useesti oisitte ajatellu kun ostatte asuntonne sieltä.
siellä se on, näkyy tielle asti ja siitä se öljyn katsku tulee. Ihme kun on lupa muutaman sadan metrin päähän asutuksesta tuommoinen pystyttää. Menkäähän aamusta nuuhkimaan ja ihmettelemään.