Tykkään helteestä..

Nyt ei tarvii viimasuojan kanssa askarrella mutta nyt jo talvea kauhulla mietin. Pysyykö öljyt sisällä vai pullahtaako pitkin katuja Keittääkö syyläri jos lämpenee ja viimasuoja paikallaan.
6201
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eikös jo sovittu, että et lue enää Kauppalehteä. Painajaiset Toyotan ongelmista on saatava loppumaan. Muista myös ottaa lääkkeet säännöllisesti.

Äänestä

Katos pojalla keitää ja jaksaa jauhaa paskaa. Toisillä kun pää keittää, niin perse heittää.

Äänestä

Pieniä ovat murheesi. Itse saan pelätä, milloin kaasu hirttää kiinni, enkä saa autoa pysäytettyä. Mattojen kanssa saa olla varuillaan, ettei niihin sotkeudu ajon aikana. Pidemmällä matkalla saa pysähtyä välillä tarkastamaan, vieläkö varapyörä on tallella. Toisaalta, eipä tuolla usein kesällä pidemmälle lähdetäkään. Ilmastointi on kuin lehmän henkäys, eikä pidempi ajo ole muutenkaan miellyttävää.

Äänestä

"Huolestunut C5" turha sinun huolestua noista kertomistasi asioista kun ne eivät koske C5 mallia. Minulla kun sattuu olemaan yli ½ miljoonan kilometrin kokemus C5 mallista, nyt alla toinen melko uusi kun vasta 30353 km
ja sekin on sujunut ongelmitta kuten tuon edeltäjänkin matkat.
Sinulla ei varmaankaan ole mitään C5:ttä vaan kerrot muunmerkkisen autosi ongelmista, ettei vain ole niitä kaasunhirttäjiä tuo autosi. Vai keittää autosi jo lämpenemisestäkin, muut merkit saavat kuumentua aikalailla ennenkuin keittävät.

Äänestä
  • paskanpunnitsija. Heh heh, kaikenlaisia hommia sitä näin helteellä tehdään, toivottavasti paskakärpäset hiukan siinä ympärilläsi lennellessään hellettä huojentavat.

    Äänestä

  • se olet kirjoitti:

    paskanpunnitsija. Heh heh, kaikenlaisia hommia sitä näin helteellä tehdään, toivottavasti paskakärpäset hiukan siinä ympärilläsi lennellessään hellettä huojentavat.

    Automiästen jutut on kyllä älykkäitä juttuja.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


huolestunut C5 kirjoitti:

Nyt ei tarvii viimasuojan kanssa askarrella mutta nyt jo talvea kauhulla mietin. Pysyykö öljyt sisällä vai pullahtaako pitkin katuja Keittääkö syyläri jos lämpenee ja viimasuoja paikallaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu