Hei,
Onko Oulussa mahdollista hypätä benjihyppyä nyt viikonloppuna 10.-11.7.? Missä ja paljonko tämä maksaa?
Kiitokset jo etukäteen vastaajille!
Benjihyppy -nopea-
6
2288
Vastaukset
- Helppoa eikö totta?
Osta marketista 3metriä hamppu köyttä ja puukko. Voitele köysi vaseliinilla, sido toiseen päähän hirttosilmukka, sido toinen pää merikosken sillankaiteeseen. Mene seisomaan kaiteelle pujota hirttosilmukka kaulaasi ja vedä puukolla kaulavaltimosi poikki ja hyppää alas. Kun olet roikkunut noin 3minuuttia hirressä leikkaa köysi poikki ja huku!
- maamiesjorma
Hyppi pottukuopan katolta.Nykyisin sekin on kiellety.
- muikkulli
torillahan se hyppy oli, ja tuli hypättyä! Kannattaa kokeilla! Ihan jees fiilis tuli.
- Banzai-mxn
Kuuskymppiä velottivat, kun tuli hullulle kaverille luvattua, jos käy hyppäämässä.
Parin Bissen jälkeen niin vain meni ja roikas alas korkeuksista.
Sime-rockissa Rovaniemellä ainaski tuon veloittivat, en tiijjä sitten mitenlie muualla kai varmaan yleinen taksa.
Markka-aikana muistelisin, jotta 50 mummoa velotettiin tuossa Waldemarin kupeessa Rovaniemellä.- tuli hypättyä
55€ oli siellä Oulun torilla taksa.
- huoh taasen
tuli hypättyä kirjoitti:
55€ oli siellä Oulun torilla taksa.
Osta marketista 3metriä hamppu köyttä ja puukko. Voitele köysi vaseliinilla, sido toiseen päähän hirttosilmukka, sido toinen pää merikosken sillankaiteeseen. Mene seisomaan kaiteelle pujota hirttosilmukka kaulaasi ja vedä puukolla kaulavaltimosi poikki ja hyppää alas. Kun olet roikkunut noin 3minuuttia hirressä leikkaa köysi poikki ja huku!
No voi ei, Marketilla oli vaan 1 ja puoli metriä hamppuköyttä, vaseliini oli loppu jaoli vaan jotain pirkan yleisrasvaa, merikoskella ei ollu vettä niin piti mennä kirjastonsillalle, vahingossa tein merimies-solmun ja voi veittellä en haavaa saaja kaulaan. Köysikin irtosi ku roikuin siinä..
Mahtvaa paskaa läppää samaa lisää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joskus mietin
miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi244606- 883714
Ryöstö hyrynsalmella!
Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313463075- 542657
- 512589
- 2032583
Sukuvikaako ?
Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne322390- 1522318
- 311945
Avustettu itsemurha herättää vahvoja tunteita - Laillista Sveitsissä, ei Suomessa
Hilkka Niemi sairastaa harvinaista PLS-sairautta. Hilkan on elettävä loppuelämänsä parantumattoman sairauden kanssa, jok1071521