Kevyemmin näin perjantaina

Mikä merihenkinen nimi paukulle mihin tulee 8cl kirkasta, 3dl maitoa, 3 mansikkaa, kukkurallinen ruokalusikka kaakaota ja pari jääpalaa.

Olisko vaikka "spinnu" ??

Ehdotuksia kehiin...maistuu ainaki ihan hyyvälle.
3164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

joka ei siedä viinan makua niin vähempi sitte vain kirkasta!

Äänestä

"Suomi24:n tosiseilori"

mitä enemmän kirkasta sen seilorimpi

Äänestä

Väri on aineksista päätellen ruskea, ja kirkasta on 8cl, joten ehdotukseni olkoon "Tuplasepti".

Illan tuplaseptejä voi sitten muistella aamulla krapularuikulia Jabscolla pöristellessään, mikä saattaa ehkä joillakuilla hiukan hidastaa matkaa tavanomaisesta suurkulutuksesta alkoholismiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Paukkuhaukku kirjoitti:

Mikä merihenkinen nimi paukulle mihin tulee 8cl kirkasta, 3dl maitoa, 3 mansikkaa, kukkurallinen ruokalusikka kaakaota ja pari jääpalaa.

Olisko vaikka "spinnu" ??

Ehdotuksia kehiin...maistuu ainaki ihan hyyvälle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu