Bensa 280 te kombi

Tuollaista olisi tarkoitus mennä katsomaan. Auto on vuosimallia 1993 manuaalilaatikolla. Mittarissa pitäisi olla alle 200 000 km. Onko kyseisessä mallissa "tyyppivikoja" joihin kannattaa paneutua. Moottorin pitäisi olla 24-venttiilinen kutonen? Mikä on jakopäähihnan -ketjun vaihtoväli. Ja onko kori sinkitty, koska liikenteessä olevat samankoppaiset ovat siistipeltisiä? Olen kuullut että 124 malli olisi niitä viiiimeisiä kestäviä mersuja???

4

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ketjumersu3

      Etkö tiedä että mersuissa on ketju ja toisissa ikuinen. Kilometrejä on liian vähän ikään nähden. Ton ikäisistä autoista on helppo ruuvata mittaria. Jos tosissaan on ajettu noin vähän niin ketju kestää vielä
      300 tuh km.

      • ostin kuukausi sitten 93 w140 koppasen mesen.autolla ajettu vain 160 000km.
        Auton ostin kaveriltani joka osti sen uutena v.1993,joten km takuu varmat.
        Auto on sisältä kuin uusi ei kulumia ratissa ei penkissä.
        Joten kannattaa olla tarkkana!


      • mersamies
        arvo-poika kirjoitti:

        ostin kuukausi sitten 93 w140 koppasen mesen.autolla ajettu vain 160 000km.
        Auton ostin kaveriltani joka osti sen uutena v.1993,joten km takuu varmat.
        Auto on sisältä kuin uusi ei kulumia ratissa ei penkissä.
        Joten kannattaa olla tarkkana!

        Saksasta löytää vahänajettuja 90-luvun alkupuolen mersuja, jos jaksaa vain hakea ja selvittää taustoja. Itse löysin hiljatain 56tkm ajetun W124:n, jossa oli valitettava lommo.


      • mersamies kirjoitti:

        Saksasta löytää vahänajettuja 90-luvun alkupuolen mersuja, jos jaksaa vain hakea ja selvittää taustoja. Itse löysin hiljatain 56tkm ajetun W124:n, jossa oli valitettava lommo.

        vähän ajetut w140 kopat on vähissä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      339
      11906
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      360
      7999
    3. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      3253
    4. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      98
      2278
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      156
      2239
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      8
      1666
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      110
      1271
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      56
      1116
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      908
    10. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      60
      803
    Aihe