Möövöstä pressa?
Ei helkutti
6146
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
No just joo, sehän tästä enää puuttuikaan. Don Heinäluoma on perinjuurin pelimies ja yrittää nyt pelotella rehellisiä suomalaisia veronmaksajia kertomalla aikovansa presidenttiehdokkaaksi. Ei niin mitään mahdollisuuksia. Tietysti tulee julkisuutta ja mainetta. Se on kyllä demarien presidenttitinki (30 vuotta) käytetty Halosen jälkeen loppuun, aivan kertakaikkiaan. Eikä uutta demarisekoilijaa enää tarvita tasavallan presidentintehtäviin.
vastavalittua piispaa Irja Askolaa. Askola tunnetaan demarihenkiseksi ja profiililtaan juuri sopiva "koko kansan presidentiksi" ja Halosen seuraajaksi. Luultavasti nimi vedetään esille niin myöhään kuin mahdollista, ettei naama ehdi kulua. Piispana ja kirkonnaisena kerää paljon porvareittenkin ääniä. Askolan avulla demarit säilyttävät presidenttiyden vielä seuraavatkin 12 vuotta.
on yksi iso vitsi. Presidentiksi? Älkää nyt naurattako.
kuin tää nykyinen
olisi
Mennään nyt vaan aivan lain mukaisessa järjestyksessä ja aikataulussa. Kyllä tämäkin asiantila vielä muuttuu. Kehotan kansaa nauttimaan nykyjohdosta kaikin siemauksin ja maustein, kun vielä on vallassa. Itsehän halusitte tällaisen presidentin. Minä en halunnut.
Kyllä isänmaallisuus vielä voittaa, odotellaan noin 1½ vuotta, niin asiat ovat kunnossa.