Kommunismi on tuhon tie

Moi.
Siis kommunismi ja sosialismi on todella
vaarallinen ja paha aate. Siinä ihminen ei ole
paskankaan arvoinen. Systeemi holhoaa eikä tuota
juuri mitään muuta kuin ongelmia.
Neukkula ja ddr sortui jo arvon idiootit!
Syy: koska aate on mätä!
No kiina, kuuba ja p-korea jatkavat
vielä kommunismissä, mutta nehän ovatkin
maailman surkeimpia valtioita =)
Kommunismit tappoivat muuten enemmän vainoissaan
kuin esim. natsit.
En voisi koskaan äänestää vasemmistoa,
riistoaatetta joka tappaa yksilön ja ajattelun!
2106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuubassa on yli 50 000 vaalipiiriä. Jokaiseen joko valitaan tai ei valita ehdolla olevaa ehdokasta. Muistuttaisin vain siitä kun Suomi oli natsiliittolainen, täällä Suomessa oli moni asia kortilla. Ihan kuin nykyään Kuubassa ja P-Koreassa. Jenkkien toimesta.

Olen kuullut kaikenlaisia höperyyksiä ja lukenut. Pahimmissa sanotaan, että Stalin olisi tapattanut yli kolme miljoonaa ihmistä. Täysin idioottimaisissa höperyyksissä joka kolmas neukku olisi kuollut. Tiedämme, että saksalaiset tappoivat pelkästään Ukrainassa kolme miljoonaa ihmistä. Berijan arkistoista tiedämme että yli 114 000 pääsi hengestään neukuissa. Gorbatsovin mukaan NL:ssä ei tapettu 1917 jälkeen edes miljoonaa ihmistä. Siis hänen presidenttiaikaansa mennessä. Siinä on sitten mukana raiskaajat ja murhaajat, joita ihme kumma ei ollut enempää. Olihan maassa sisällissota yli kymmenen vuotta osissa neuvosto-osavaltoja.

Äänestä
  • Eniten sodan ulkopuolisia kuolonuhreja Neuvostoliitossa aiheuttivat kulakit vastavallankumouksellisilla toimillaan.

    Stalinin vainot olivat näpertelyä kulakkien touhuihin verrattuna. Stalinin vainoissa kuoli ehkä kymmeniätuhansia, mutta kulkit murhasivat miljoonia ihmisiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


C-mies kirjoitti:

Moi.
Siis kommunismi ja sosialismi on todella
vaarallinen ja paha aate. Siinä ihminen ei ole
paskankaan arvoinen. Systeemi holhoaa eikä tuota
juuri mitään muuta kuin ongelmia.
Neukkula ja ddr sortui jo arvon idiootit!
Syy: koska aate on mätä!
No kiina, kuuba ja p-korea jatkavat
vielä kommunismissä, mutta nehän ovatkin
maailman surkeimpia valtioita =)
Kommunismit tappoivat muuten enemmän vainoissaan
kuin esim. natsit.
En voisi koskaan äänestää vasemmistoa,
riistoaatetta joka tappaa yksilön ja ajattelun!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu