http://yle.fi/alueet/savo/2010/07/paperikone_4_pysyy_kiinni_1824980.html
Todella lapsellista käytöstä. Vai luuleeko paperimiehet, että voivat vielä sanella mitä työnantaja saa tehdä ja ei saa tehdä. Ne ajat on menneet eivätkä tule takaisin.
Todella lapsellista käytöstä. Vai luuleeko paperimiehet, että voivat vielä sanella mitä työnantaja saa tehdä ja ei saa tehdä. Ne ajat on menneet eivätkä tule takaisin.
Vastaukset 10
Vanhimmat
heiltä voi odottaa? Jos ei 5 vuotta sitten olisi olleet niin lapsellisia, heillä saattaisi vielä olla työpaikka!
muuttanut mitään. Nyt heillä on ehkä vähän enemmän säästöjä tai vähemmän velkaa tai oli ainakin vähän enemmän kaljaa tissuteltavaksi. Ja mahdollisuus pitää pois pitämättömiä sairaslomia ja huilata kerrankin kunnon keleillä ennen uusien haasteiden kimppuun ryhtymistä. Jos firman tulos siitä hiukka kärsii...so what? Eiköhän ne isot pojat ole ottaneet huomioon tämänkin mahdollisuuden laskelmissaan, seittemännessä desimaalissa.
kyllä minä ainakin ymmärrän paperimiesten reaktion: ensin heitä pidettiin löysässä hirressä monta kuukautta ja sitten vietiin työ ja toimeentulo, ei siis ihme, että sairastuivat! Ja mitäs väliä sillä enää on, seisooko kone vai ei, pysähtyyhän se kuitenkin viimeistään syksyllä! Ihan niin kuin tuo edellinen kirjoittaja ilmaisi: so what!
Jos ei ole väliä niin eikös sillon pitäisi olla töissä.
saa mennä töihin :/
http://www.warkaudenlehti.fi/mielipide/mielipidekirjoitukset/kiireellisiä-toimia-teollisuuden-pelastamiseksi/579522
http://timosoini.fi/
valta on lainassa aina vain neljä vuotta kerralaan ;)
http://www.perussuomalaiset.fi/artikkelit/?issue=505
purtavaa
http://www.kansanuutiset.fi/mielipiteet/paakirjoitus/2278281/yli-kahden-miljardin-kupru
dasdfdf