Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Suorituspaineista eroon

Moi

Nuorella miehellä ois nyt ikävä ongelma... Ennen seksuaalisesti olen ollut varsin aktiivinen, mutta nykyään mukaan on tullut ikävät suorituspaineet parin epäonnistuneen yhdyntäyrityksen jälkeen. Homma menee niin, että esileikiessä on kiva stondis yleensä, mutta sitten kun lähtee vaatteet pois, niin stondis katoaa ja iskee pieni paniikki ja tuskanhiki, jos nainen kosketteleekin siitintä joka ei tahdo millään enää kohota.
Testotasot yms pitäis olla kunnossa; masturboin välillä ja silloin onnistuu hyvin; yöllisiä ja aamuisia erektioita paljon ja kovia. Mites eroon tästä typerästä vaivasta? Onko paha jos kokeilee potenssilääkettä, ei kai tule henkistä riipuvuutta loppuelämäksi?

Asiallisia vastauksia kiitos :)
2568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lääkkeitä kannattaa kokeilla, tosin eivät ne poista sitä ongelmaa, jonka vuoksi penis ei nouse, siis kun tapauksessasi syy on ilmeisesti henkinen, mutta jospa niiden avulla yhdyntäkin onnistuis....

Äänestä

"Onko paha jos kokeilee potenssilääkettä, ei kai tule henkistä riipuvuutta loppuelämäksi?"

Monet pelkää että jos kerran kokeilen lääkettä sitten olen koukussa lopun ikääni. Yritetään siis mystifioida asiaa. Potenssilääkkeet ovat tavallisia lääkkeitä ja niitä käytetään tarvittaessa tai tietyn ylimenon aikana. Särkylääkkeitäkin käytetään silloin kun särkee. Potenssilääkkeillä on myös epämiellyttäviä sivuvaikutuksia kuten paineentunnetta päässä, naaman punoitusta joten kyllä sitä mielummin luomuna nai jos vaan siten pelittää. Sivuvaikutukset aikaansaavat ettei niihin mitään mahdotonta riippuvuutta tule.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Emanuelmanuel kirjoitti:

Moi

Nuorella miehellä ois nyt ikävä ongelma... Ennen seksuaalisesti olen ollut varsin aktiivinen, mutta nykyään mukaan on tullut ikävät suorituspaineet parin epäonnistuneen yhdyntäyrityksen jälkeen. Homma menee niin, että esileikiessä on kiva stondis yleensä, mutta sitten kun lähtee vaatteet pois, niin stondis katoaa ja iskee pieni paniikki ja tuskanhiki, jos nainen kosketteleekin siitintä joka ei tahdo millään enää kohota.
Testotasot yms pitäis olla kunnossa; masturboin välillä ja silloin onnistuu hyvin; yöllisiä ja aamuisia erektioita paljon ja kovia. Mites eroon tästä typerästä vaivasta? Onko paha jos kokeilee potenssilääkettä, ei kai tule henkistä riipuvuutta loppuelämäksi?

Asiallisia vastauksia kiitos :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu