Kuinka pieni klikki

näitä "svekomaaneja" todellisuudessa on jotka ajavat silmät kiihkosta palaen ruotsinkielisten etuja ja pakkoruotsia,ei heitä taida kovin paljoa olla.

Tällä palstalla toki muutama tällainen "sveko" fanaatikko löytyy,kuten esim. tämä "rautalapio".
4138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sen sijaan vapaustaistelijoita on vaan yksi. Hänen kirjoitukset täyttää koko palstan. Ne on täyttä AZIAA!
Leikitään, ettei tiedetä, kuka hän on.....

Äänestä
  • taistelijoita riittää, 5 milj.
    Oikeus tulee voittamaan.

    Äänestä

  • Heikin fani kirjoitti:

    taistelijoita riittää, 5 milj.
    Oikeus tulee voittamaan.

    Palstalla operoi vain ja ainoastaan yksi svekomaani- Tapio Rautalapio kymmenillä eri nimimerkeillä.

    Äänestä

Klikki ei ole kovin suuri, mutta hyvin vaikutusvaltainen. Ei tarvitse kuin vilkaista Svenska.Nu:n jäsenluetteloa tai eduskunnan äänestysnumeroita.

Miten ne kaikki pakkoruotsittajat onkin sattumalta keskittyneet päättäjiin?

Aika mielenkiintoinen piirre. Joku voisi jopa saada vainoharhaisia ajatuksia jostain korruptiosta....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


????? kirjoitti:

näitä "svekomaaneja" todellisuudessa on jotka ajavat silmät kiihkosta palaen ruotsinkielisten etuja ja pakkoruotsia,ei heitä taida kovin paljoa olla.

Tällä palstalla toki muutama tällainen "sveko" fanaatikko löytyy,kuten esim. tämä "rautalapio".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu