Siksi en ole ottanut enää yhteyttä. Uskon että olit ihastunut, mutta taisit olla myös yhtä nopeasti valmis ihastumaan johonkin muuhun. Mullakin oli ihastusta ilmassa, en tykkää puhua kiinnostumisesta vaan ihastumisesta.
Sain susta pelimiehen
kuvan lopulta...
16431
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Pelimies on valmis siirtymään nopeasti eteenpäin ja ohittaa tunteet.
niin mitenkäs ap eroaa tuosta pelimiehen kuvailusta?
onko hän itse sitten ihan täysillä mukana
ole ap se pettynyt nainen, joka joutui kusetetuksi. Itsehän sain kuulla ihastuksestani hänen kavereiltaan pari totuutta ja siinä meni hänen mahdollisuudet minuun. Itse olen edelleen ihastunut mutta en hyväksy hänen tekojaan. Perseestä.
Olikos se sinä, joka tässä joku pv sitten lupasi, ettei enää kuuntele kavereita... Tarkista nyt edes asiat häneltä itseltään, miten on ja onko tottakaan jne.
myös itse taisin ihastua pelimieheen, joka sitten nopeasti oli löytämässä itselleen uutta kohdettta. Mutta e olemme myös arvokkaita ihmisiä ja tulemme varmasti löytämään sellaiset miehent, jotka eivät pelaa meidän tunteillamme.
Rakastan edelleen tätä miestä ja sehän se satuttaa eninten, että lopulta se olikin vain yksipuoleista.
uskoakseni molemminpuolinen ihastuminen, tuli siinä suudelmiakin vaihdeltua ja kaikenlaisia keskusteluja käytyä. Harmillista tässä on se, että vaikka olin todella ihastunut ja pidin miestä mukavana, jostakin paistoi läpi pieni pelimiesmäisyys. En uskalla ottaa riskiä tulla satutetuksi tai muutakaan, joten parempi vain koittaa jatkaa nykyistä elämääni ja tukahduttaa ne haaveet mitä minulla joskus oli meistä.
Täälä tuskin on yhtään pelimiestä. Eiköhän ne ole pelailemassa siellä IRL.
minulta tämä. Mä luulin aluksi, mutta nyt tiedän ettei hän ole mikään pelimies. Sori epäilykseni.
?
Valitettavasti noita pelimiehiä riitää tässä elämässä. Kai niille naisten iskeminen on lähinnä harrastus. Tai joku itsetunnon kohotuskeino. Kai se imartelee kun saa huomiota naisilta.
Pahimmat ovat naimisissa ja sen lisäksi pyörittävät vielä useampaa naista. Kun mikään ei riitä.
Rakkaudettomia he ovat. Onneksi heidän käytöksestään yleensä huomaa aika pian millainen tyyppi on kyseessä. Mua käy kaikkein eniten sääliksi se vaimo/vakituinen tyttöystävä joka luulee seurustelevansa mukavan herrasmiehen kanssa.
Mä en ymmärrä myöskään sellaisten miesten moraalia. Totta kai naisissakin osa on sellaisia, mutta pääasiassa miehet tuollaista harrastavat. Itse naisena voin sen sanoa, että itse taistelen rakkauteni puolesta enkä anna joidenkin typerien suhteenpilaajien tulla väliin. Siis huom itse haluaisi, että juttu menisi tuolla tavalla. Todellisuudessa Miehet ovat valmiita menemään välittömästi sänkyyn toisen kauniimman naisen kanssa, mikäli mahdollisuus tulee. Miksi me naiset aina rakastumme sellaisiin ''sikoihin''. Ehkäpä asiat muuttuisivat, jos kaikki naiset päättäisivät omassa moraalissaan, etteivät mene pilaamaan kenenkään suhteita. Kertakaikkisesti kieltäytyä, jos näkee miehellä sormuksen tai jos miehellä on tyttöystävä.
Aika moni pelimies valehtelee olevansa sinkku, siinä ainakin osasyy siihen, miksi niin moni nainen lankeaa.
Kai naiset kärsivät sitten rakkauden kaipuusta ja sen vuoksi lankeavat pelimiehiin. Onhan toisen tunteilla leikkiminen aina ikävä asia.
Itse en koe, että pelimiehet vedättäsivät minua. Kaikki miehet, jotka ehdottavat seksiä liian varhaisessa vaihessa saavat joka tapauksessa kenkää siviilisäädystä riippumatta. Pelimiehet eivät jaksa odottaa kuin max 2-3 treffikertaa.
Tuo on muuten hyvä neuvo. Pitää kokeilla kans.
Otitko montakin kertaa yheyttä? Miten se tuli ilmi?
Olin ja olen edelleenkin ihastunut siihen mielikuvaan ja käsitykseen eräästä, jonka olen saanut. Uskon, että se voisi olla suht oikeakin. En ole koskaan saanut mahdollisuutta tavata häntä oikeasti, joten en ole voinut tutustua häneen oikeassa elämässä. Harmi, koska ajattelen, että meillä voisi hyvinkin synkata yhteen. Tuntuu siltä, ettei hän koskaan muutu todelliseksi minulle. Koska hän tuntuu kaukaiselta haaveelta ja jotenkin epätodelliselta, pidän silmiä auki myös oikeassa elämässä. En halua odottaa koko ikääni. Mielestäni tämä ei ole pelimiesmäisyyttä.
you win someone, you lose someone else.