Ilta-lehti
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010071412043652_uu.shtml
Lukijat kertovat karmeista kesätyöpaikoista:
Monilla nuorilla on kesällä mahdollisuus päästä ensimmäiseen oikeaan työpaikkaan. Joskus työ voi kuitenkin olla 'Toivo-talkoo' työtä ja muuttua painajaiseksi.
Yrittäjän oma mussukka on jenkeissä vaihtarina ja työltä 'suojattuna'. Muiden lapsia voi törkeästi kusettaa.
Vai väitättekö että jutun yrittäjät olisivat muita, kuin kokoomuslaisia !!!
Todelliset Toivo-talkoot
luottamusmies-x
2
114
Vastaukset
KOKKARIEN TOIVO ON YHTÄ FEIKKIÄ KUIN HEIDÄN VAALIOHJELMANSA
VAI PUHUTAANKO TOIVO SUKARISTA ?- cxcv
(=toive) on, että kaikki työt tehtäisiin talkoilla. Se vaalislogan tulo syvältä takaraivosta, niin etteivät he sitä itsekään huomanneet. Jokainen ymmärtää, että tulos paranee, kun kulut vähenevät. Työ on kustannuserä, josta pitää päästä eroon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1196206Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto625141SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun684273SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023864Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost123621Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1203178SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522546Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352499Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672242Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku01750