käykö visa electron

suomalaisessa kirjakaupassa? netissä lukee että visa käy mutta ei lue electronista mitään. jollain kokemuksia ?

olen juuri saamassa korttia, eli annanko sen kortin myyjälle maksettaessa vai laitanko sen siihen kortinlukijaan ? mitä jos lukijaa ei ole ?
2206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Paikanpäällä kaupassa käy varmasti. Nettitilauksessa en tiedä. Riippuu Electronistasi.

"annanko sen kortin myyjälle maksettaessa vai laitanko sen siihen kortinlukijaan ? mitä jos lukijaa ei ole ?"

Kysytkö tosissasi? No, jos lukijaa ei ole, niin tietysti annat kortin myyjälle.

Äänestä

Tällaista aloin pohtimaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


apuatarvitaan kirjoitti:

suomalaisessa kirjakaupassa? netissä lukee että visa käy mutta ei lue electronista mitään. jollain kokemuksia ?

olen juuri saamassa korttia, eli annanko sen kortin myyjälle maksettaessa vai laitanko sen siihen kortinlukijaan ? mitä jos lukijaa ei ole ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu