Voisko joku kertoa että millanen tämä uusi wish wincapita on? Kun en ole mistään lukenu et paljonko on jäseniä,onko tullu voittoja yms.En tiedä onko tämä oikea palsta kysyä mut kysyn kuitenkin.
valuutta
jacco E
6320
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Wish WC on propagandaa, jolla yritetään antaa vaikutelma että vanha Wincapita oli rehellistä toimintaa.
Jäseniä ei pitäisi olla yhtään, koska osakeyhtiössä ei voi olla jäseniä. Asiakastilaisuuksissa (Juha-Matin konsertti ja internetmarkkinointiseminaari) on käynyt ehkä vähän reilu 2000 henkilöä.
Varsinainen toiminta ei ole alkanut. Palstalla on kerrottu, että vaikka yritys pyytää yhteydenottoja koodaajilta, ei Wish WC reagoi mitenkään kun yhteyttä otetaan. Toimitusjohtajaa ei ole valittu, vaikka sitä on etsitty monta kuukautta. Voitoista voimme lukea, kun yhtiö julkistaa tilinpäätöksensä ensimmäiseltä vuodeltaan. Toistaiseksi kassaan on tullut jokunen satatuhatta pääsylipputuloina.
paikkaansa!!!!
Mikä siinä muka oli väärin? Kas, kun et osaa kertoa mutta älämölöä piisaa.
Rehellinen ansaitsemismuoto on kyseessa, kuten yleensä liiketoiminnassa. Liiketoiminnan pyörittäjä pyrkii tienaamaan mahdollisimman paljon fyffeä. Tyhymiltä entisen huussin jäseniltä muutamat suurponzorit, kuten lapuan huusimiljonääri pauli, nyhtävät rehellisesti vielä nyhdettävissä olevat rovot eok:n jurristien tarkistamalla konseptilla omiin taskuihinsa. Tästä he eivät jää kiikkiin, kuten vanhahuussista.
Hyi stana !
...kiikkiin? Voisitko kertoa, vai mielikuvitustasiko täälä tarjoilet?
Kaikki mikä ei ole laitonta on laillista muista vellipökäle se, vai oletko sinä kuin se entinen mies jonka mielestä osakkeilla kikkailukin oli laitonta ja kännykkä aivan turha juppien leikkikalu.
Vanhan huusin patuista viiden pääepäiltyn kohdalla poliisitutkinta on valmis ja syyteharkinta meneillään. Osalle pienemmistaä huijareista syyteharkinta on käynnistetty jo aiemmin ja osalle esitutkinta jatkuu.
Hande jäi kiikkiin jo Ruotsissa ja osaa eteläntakaajia talutettiin käsipuolesta lentokentältä poliisin juttusille.
Kiikki oli puu, johon eläimen ruho pantiin riippumaan nylkemistä varten. No tämä vaihe on wincapitan osalta kirjaimellisesti meneillään: rahat on kerätty talteen ja nylkeminen kohta alkaa.
Kyllä tämä nyt kovasti näyttää siltä, että kiikkiin jäi wanhan huusin weitikat.