aikamoinen ongelma.. Asioita pohdittava monista näkökulmista.. Jos mä haluan elää elämääni ja olla onnellinen niin kannattaako minun odottaa vielä ja kuunnella sydämeni ääntä, vai yrittää unohtaa ja alkaa tutustua ihmiseen, joka tosissaan on minusta ainakin kiinnostunut ja Hänkin vaikuttaa mukavalta ja ihan häneen voisi vaikka ihastuakin, mutta tunteet sinua/häntä kohtaan vain estää sen, mitä voisin tuntea tätä toista kohtaan..
Tässä tuli nyt
haluatkoetodatsinua?
16308
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
sitten. Mulla ei ole tiedossa ketään toista miestä, eikä kukaan ole minusta kiinnostunut.
tuohon oikein kirjoitin.. Siis kysymys oli et: haluatko että odotan sinua vielä ?
Ei kannata ootella.oon sitä mieltä.
Pieni viesti jossa kerrot että tunteet on vielä tallella auttaisi. Vähän epävarmuutta ilmassa. Ja se mahdollinen toinen ei innosta olemaan itse aloitteellinen
No kai se nyt hyvä ihme pitää kysyä siltä ihmiseltä itseltään eikä kaikilta nettipalstalla ? Mikä mättää ?
että odotat. Tuskinpa mulle oli, voisit antaa jotain vinkkiä joko täällä, tai mikä parempi, niin irl.
neljä tähtä omaavalle sellaiselle. Joka asustaa jossakin täällä pikkukaupungissa ja on melkoinen tuittupää, niih :)
Olis pitäny arvata.taas se maajussiJuhas.
Hyvin arvattu :D
Noh ehkei nyt kuitenkaan.
Vastaarvailu;mitäs jos se Juha jossainvälissä
luovuttaakin ja etsii morsiammen vaikka telkasta?mitäs siihen sitten sanoisit?
tehdä niin ja hänen päätös ja toivon kaikkea hyvää, vaikka surillinen tietinkin olisin myös mut hänen puolestaan onnellinen..
mut hän ei ole Juha eikä maajussi, niin eipä ainakaan maajussille morsiammeen pääsisi..
ja mä voisin mennä unelmien poikamies-ohjelmaan :D No en ikinä !!
Jos olet Juhan ihastus.niin ootellessaan Juha-raukka voi tulla hyvin "epätoivoiseksi"ja ängetä nokkansa mihin vaan.ei niistä ikinä mitään tiä.nyt taas menox.en kerro kun en ittekkään tiä viä mihin.johonki kuiteskin.
Kerro tarkemmin miehen tuntomerkkejä :)
Lisään viellä ennen lähtöä.että turhaan mä näihin vastasin.en tosiaankaan oo mikään ihmisuhdeneuvoja.jossei ole vielä huomattu.
sinun nimimerkissähän noita on. T, m ja k liittyvät sinuun ja minuun k ja v :)
Ja sanottakoon vielä et ollaan samanikäisiä. 23-24.v
En oikeestaan ymmärrä, mitä pitää vielä odottaa? Mikset ota yhteyttä häneen? Ehkä hän on kyllästynyt just tuohon että vaan odotetaan eikä mitään kuitenkaan tapahdu.