Uusi pankkilaki kuulemma lopettaa vientituen jolla veronmaksajat ovat tukeneet vientiyrityksiä. Tämä on hyvä uutinen. Se tulee piristämään kotimaan asioita kun veroja voidaan suunnata oikeisiin asioihin kuten sairaanhoitoon,koulutukseen ja vanhustenhoitoon. Kunhan vaan korruptiopuolueet eivät vesittäisi tätäkin mahdollisuutta rikollisten kanssa seurustellessaan.
Vientituki
loppunee
2102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tulee tähän ylikouluttamiseen. Meillä on jo tuhansia vuodessa 30v akateemisia eläkeläisiä, jotka eivät ole päivääkään maksaneet veroja . Vaan maanneet yliopistoissa ym tekemättä mitään vain stipendi, kelan ja sossun tukiaisilla elämistä. Tähänkin järjettömyyteen on pakko tulla loppu. Terveydenhuolto on tärkeä koska niille vanhuksille ym kuuluu, jotka ovat aikanaan verojakin maksanut.
pullistelevat näitä ylikoulutettuja ns asiantuntijoita ja virkamiehiä jotka todellisuudessa ovat ainoastaan puolueiden leipäläpiä,joiden palkat maksaa veronmaksaja. Tämä kait on sitä Pesosen mainostamaa rakenteellista korruptiota. Ainakin se tulee pirun kalliiksi ja estää demokratian toimimisen täysin.
Työt jää Suomessa tekemättä kun ilmankin elää leveästi. Otetaan vaan lainaa jostain ja jatketaan kuin velka olisi tuloa. Piru tän kepulanden vielä perii.