Rahat on

kuin paska

3

477

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • krapu-l

      kaksosella ole aina puolensa ja puolensa?
      Ristiriitainen persoona parhaimmillaan.

    • tähdet tähdet

      Koivunen lukee tämän ja ajattelee, että minkäs kohtalolleen voi kun se on kerran tähtiin kirjoitettu ja käyttää surutta rahaa pokeriin ja uhkapeleihin ja jättää laskut maksamatta ulosottoon ja polttaa ketjussa rahansa ja terveytensä savuna ilmaan. Ari on saanut poikkeuksellisen lahjakkuuden laulamiseen ja musiikkiin, älykkyyden, sosiaalisuuden ja komean ulkonäön eli paljon enemmän kuin suurin osa meistä saa ja kaikki avaimet menestyä ja elää onnellista elämää vailla rahahuolia. Valitettavasti Arilta kai puuttuu määrätietoinen ote viedä uraansa ja elämäänsä eteenpäin ja ilman kavereitaan, jotka toivat hänet idolsiin, hän haaveilisi edelleen menestyksestä karaokebaarissa. Suomirockin menestyjillä (Ville Valo, Jonne Aaron, Eicca Toppinen, Lauri Ylönen, Tomi Putaansuu) tätä vaadittavaa määrätietoisuutta ja kunnianhimoa on, mutta Ari identifioituu taiteilijahipiksi, jolla ei olisi tällä hetkellä uraa ilman Ben Varonin määrätietoisuutta ja kunnianhimoa.

      Ari kai haaveilee ja uskoo edelleen isoihin voittoihin pokerissa, vaikka pokeritähti-ohjelma näytti, että lörpöttelevällä korttinsa paljastavalla riskinottotyylillään hän vain pääsee eroon rahoistaan ja parasta olisi lopettaa rahapelit kokonaan ja hakea apua peliriippuvuuteen, mikäli se on ongelma. Esim. Ville Valo ja Jonne Aaron panostavat tosissaan uraansa ja haluavat menestyä ja lopettivat tupakoinninkin, koska artistille ääni on rockimagoa tärkeämpi asia. En usko, että Arilla olisi itsekuria lopettaa tupakointia, vaikka hänen ainutlaatuisen hienoa ääntään kannattaisi varjella, koska juuri se voi tuoda Arille suurta menestystä (myös taloudellisesti). On kuitenkin paljon helpompaa esiintyä tupakkamannekiinina, vaikka nelikymppisenä reilun kymmenen vuoden päästä ääni, sydän ja keuhkot olisivatkin rapakunnossa. Ehkä joku tupakkayritys sponsoroi Aria, kun tupakan pitää näkyä hyvin kaikissa kuvissa.

      Tämähän ei tietenkään mulle kuulu, paitsi että mulla on korkea-asteinen addiktio Koivusen ääneen ja lauluun, jota haluan kuulla mahdollisimman paljon tulevina vuosikymmeninä. Ari on hieno ihminen ja toivon, että se on terve ja onnellinen ja että se voi elättää itsensä ja perheensä musiikilla, mikäli se edelleen on sille se tärkein asia elämässä.

      • WWWWMMM

        ite uskon hetkeen täs ja nyt. jos on keuhkot resuna nyt niin lopettaa röökin. jos taas ei niin ei lopeta. ite lopetin syystä tukehdu tai lopeta rööki ja walitsin sen ei tukehtumisen en niinkään ei röökaamist. se waan tuli kuwaan ku walitsin ton toisen;))) mitä sit waik kuolis röökiin tms. musa elää mut jokasen omaa walintaahan se ja tilanteest riippuu. ollakseen kunnianhimonen pitää olla tulewaisuuteen suuntautunu. ehkä ari on hetkes eläjä. sitä aina joteski hämmästyy ku täyttää wuosii et onks wiel täs leiris. ihan kiwa tänään kuunnel musaa. periaattees kaikki pitää duunaa tänää ku huomist ei oo ennenku se oletettawast tulee.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      18
      3596
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      23
      2721
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      2155
    4. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      88
      1995
    5. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      19
      1946
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1612
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      32
      1482
    8. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      36
      1477
    9. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1404
    10. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1364
    Aihe