mikä vikana vilkuissa

mikäs ois vikana kun vilkun syttyessä parkit himmenee.
3295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sähköhommat on autossa varmaan aika parkissa., en kyllä muuta selitystä keksi yhtäkkiä.! sulla on varmaan akku huonossa kunnossa tai jotain sinne päin.

Äänestä

Onko autossasi vetokoukku, jos on niin puhdista virtapistoke. Mulla oli kerran virtahommat sekaisin , vaihdoin pistokkeen ja vaiva loppui siihen. Pistoke hapettuu

Äänestä

Maadoitus on huono eli maadoitusjohdon liitos hapettunut. Virtaa ei riitä kuormitettaessa joka paikkaan riittävästi. Lienee ehkä yleisin sähkövika, joka saa aikaan välillä mystisiä oireita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön kirjoitti:

mikäs ois vikana kun vilkun syttyessä parkit himmenee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu