ajatusten lukeminen

nämä viestit täällä ovat niin epämääräisiä, että ei näistä voi tietää kuka kaipaa ketä.

sulle hyvää yötä pusi pusi ja silleen.miten tuosta voi tietää kenelle te olette viestin osoittaneet.

ihme nysväystä. aivan sama teidän olisi mennä juttelemaan lyhtypylväille.
8279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

taidan tehdäkin, hyvä idis... meen jutteleen niille lyhtypylväille :D

Äänestä

Kyllä tunnisteita laitetaan,kun todella haluaa viestin menevän perille.

Äänestä
  • etsitty ihminen lukisi näitä, on häviävän pieni. Suomessa on 5 miljoonaa ihmistä, palstalla käy muutamia satoja päivittäin.

    Äänestä

  • että juuri kirjoitti:

    etsitty ihminen lukisi näitä, on häviävän pieni. Suomessa on 5 miljoonaa ihmistä, palstalla käy muutamia satoja päivittäin.

    Jos joku olisi ihan varma että juuri "hän" lukee kirjoitetun viestin ja laittaa viestiin tuntomerkiksi koko nimen, osoitteen, henkilötunnuksen, ja puhelinnumeron, miksi enään kirjoittaa viestiä tänne ylipäätään? Yhtä hyvin voisi sitten marssia suoraan sen ihmisen ovelle. Ihmisiä vain ärsyttää kun ne haravoi täällä ja toivoo että joku viesti olisi heille, mutta ei ole. Jos et tunnista viestiä itsellesi tarkoitetuksi, se ei ole sinulle tai kirjoittaja ei haluakkaan tulla tunnistetuksi vaan purkaa vain tunteitaan.

    Äänestä

  • että juuri kirjoitti:

    etsitty ihminen lukisi näitä, on häviävän pieni. Suomessa on 5 miljoonaa ihmistä, palstalla käy muutamia satoja päivittäin.

    että tapauksissa, joissa sekopäisyys on yhtäaikainen, on hyvin todennäköistä, että henkilöt harhautuvat samoille palstoille ja jos yhtään tuntee toisen kirjoitustyyliä, tunnistaminen on mahdollista.

    Äänestä

Jos olivat vähänkään tarkempia, kaipaamani ihmisen kaverit tai pahimmassa tapauksessa vaimo tai lapset voisivat lukea viestini ja tunnistaa

Ei kai tänne monikaan sellainen kirjoittele, jolla olisi oikeasti jotain toivoa asiassa . Silloinhan toimitaan käytännön tasolla irl.

Äänestä

täytyypä mennä sitten puhumaan tunteista lyhtypylväälle. Tai tulla aika yksipuolinen keskustelu ja tunteilu, huoh.

Äänestä
  • piti kirjoittaa voi tulla eikä tai tulla. Lukihärö ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uuuuuuuuuuu uuu kirjoitti:

nämä viestit täällä ovat niin epämääräisiä, että ei näistä voi tietää kuka kaipaa ketä.

sulle hyvää yötä pusi pusi ja silleen.miten tuosta voi tietää kenelle te olette viestin osoittaneet.

ihme nysväystä. aivan sama teidän olisi mennä juttelemaan lyhtypylväille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu