osaako kukaan kertoa miten 22.5.90 syntynyt kaksostyttö ja 23.7.89 syntynyt poika käy yhteen?
kaksonen ja leijona?
riffraff
7960
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kaksonen ja leijona sopivat hyvin yhteen, olkoonkin että leijona haluaa kokea kaiken itse ja kaksonen mieluummin tarkkailee ja kokeilee asiat kaikista näkökulmista ja tavoilla. Yhdessä he voivat kokea ja ymmärtää enemmän kuin kumpikaan yksikseen.
Ei se nyt niin varmaa ole kuin hyvin ne sitten loppuenlopuksi sopii toisillensa.
Leijona kun on melko huomionkipeä ja kaksoselta sitä niin niukasti saa että voipi alkaa leijonaa turhauttamaan pidemmän päälle.
Mutta kyllä yleisesti ottaen ollaan mieheni kans pärjätty ihan hyvin, hän kaksonen ja minä leijona.
Kunhan osoitat rakkauttasi riittävän usein ja muistat aina välillä vähän kehaista niin kyllä leijona taas jonkun aikaa kehrää hyvin tyytyväisenä...
Ja leijonat inhoaa kaikenlaista kieroilua ja valehtelua. Flirttailua muiden kanssa kannattaa välttää...Vaikkakin osataan me leijonatkin sitä tehdä jos huomiota ei omalta kumppanilta riittävästi heru..Mutta sen voin luvata että leijonat on uskollisia rakastetuilleen!
mutta oikein paljon tsemppiä!!!Kyllä leijonaakin voi tipauttaa välillä maan pinnalle jos tarve vaatii...
Ihmettelen kyllä uskollisuuspuhettasi. Olen ollut tähän asti tekemisissä kolmen naarasleijonan kanssa (ikähaitari 22-32 v) ja voin kertoa, että uskollisuus kuulostaa ainakin minun korvissani melko vieralta käsitteeltä. Ei saa yleistää, se on totta, mutta ne kaikki mun tuttavat olivat kaikkea muuta kuin uskollisia kumppanilleen.
Leijona haluaa huomiota. Jos sitä ei tarpeeksi saa, hän hakee sen kodin ulkopuolelta. Flirttailu on veressä ja naaraskissat ovat lähes kaikki seksikkäitä ja haluttavia. Leijona on myös kokeilunhaluinen ja jos hän päättää kokeilla jotakin (ihan vain pelkästään sen takia, että saisi tietää miltä se tuntuu, tai jopa ihan vain huvin vuoksi), niin hän kokeilee. Arvaapas mitä tästä seuraa? Kaikki kolme ovat pettäneet, ehkä eri syystä, mutta ainakin yksi heistä vain sen takia, koska halusi tietää miltä se tuntuu !
Ei kuulemma tuntunut hyvältä, mutta suhde mieheen oli jo tuomittu, vaikka hän miehensä rakasti kovasti (ainakin omien sanojensa mukaan).
Ikävä sanoa, mutta minun mielestäni tosileijonat eivät koskaan osaa rakastaa kumppaninsa täydellä antamuksella. He rakastavat liikaa itsensä ja se näkyy myös suhteessa. Oma napa on aina tärkeämpi kuin toisen.
En tuomitse, sillä olen itse kaksosmies ja kuten ehkä arvaatte, on kaksosillakin paheita.
Tiettyjä leijonan luonteenpiirteitä ihailen ja hieman kadehdinkin, mutta olen sen oppinut ettei naarasleijonan kanssa kannata vakavaa suhdetta rakentamaan. Sängyssä he ovat fantastisia, se puoli toimii aina, mutta muuten ei kiitos.
Valitettavasti juuri tästä syystä moni kissanainen elää yksin.
On totta että jos leijonat eivät saa huomioita kumppaniltaan, niin taatusti voin sanoa että kyllä se sitä kodin ulkopuolelta hakee, ainakin tekee kumppaninsa mustasukkaiseksi flirttailuillaan..Mutta jos suhde toimii, niin en ikipäivänä usko että leijona lähtee vain kokeilun haluisena pettämään, tämän yleistän kun tunnen paljon leijonia...Mutta jos leijona lähtee pettämään niin silloin suhteesta jotain todella tärkeää puuttuu..
Mutta...pohjimmiltaan tyypillinen leijona janoaa rakkautta enemmän kuin voisi arvatakaan. Rakkaus, ihailu, arvostus ja tunnustus..Ne saavat leijonan anteliaan ja ihanan luonteen loistamaan ja kumppani saa tuntea tämän ;)
Leijona nainen ei ole rakkaussuhteessa mukautuva eikä ihaileva vaan kunnioittava, lämmin ja emotionaalisesti sitoutunut!
Ehkä olet tavannut juuri sellaisia leijona naisia jotka on joskus tulleet petetyksi suhteessaan, nimittäin leijona saattaa varoa sen jälkeen sitoutumasta vakaviin rakkaussuhteisiin.
Mutta leijona kyllästyessään tai loukkaantuessaan saattaa olla todella kylmä ja välinpitämätön kumppaniaan kohtaan...
Entäs kaksonen sitten...Kaikki kaksoset jotka tunnen, niin miehiä kuin naisia, ovat pettäneet kumppaneitaan aivan häikäilemättä.. Ja kaksoset kyllä odottavat kumppaniltaan uskollisuutta mutta mitenkähän on kaksosen uskollisuuden laita? Kaksoset ovat kroonisia valkoisten valheiden sepittelijöitä!vai mitä?!? Ja vain antaakseen paremman kuvan itsestänsä...Ei aina niin mukavaa, varsinkin leijonaa se loukkaa...
Kun mitään näitä piirteitä ei ole näkyvissä, Leijona ja Kaksonen on upea pari! Mielikuvitusta ja leikkisyyttä riittää, sekä oikeanlaista vapautta.. He ovat ikuisesti nuorekkaita!
Jäi varmaan vielä paljon sanottavaa mutta tulipahan nyt jotain...
Antaa tulla kommenttia!!!
noin mäkin sanoin skorpioneista..ettei ikinä!koska kaikki tuntemani skorpionit on tähän mennessä olleet sairaan mustasukkasia!!!kunnes sit löysin elämäni miehen joka on skorpioni sekä aurinko että nousu merkiltään.. eli ei ehkä kandee yleistää eikä luoda hirmu jyrkkiä ennakko asenteita muuten voi jäädä helmi löytymättä;)itse ainakin leijona naisena perhe ja läheiset ihmissuhteet ovat elämäni voima.mutta pari suhteen täytyy ehdottomasti perustua luottamukseen ja kunnioitukseen.esimerkiksi mustasukkaisuutta en siedä enää missään muodossa koska se on suora epäluottamus lause minua kohtaan joka kaikin keinoin koitan olla elämässä rehellinen itselle ja muille.. ethän siis tuomitse kaikkia leijonia;) kaikki on yksilöitä ja nousu ja kuu merkillä on tosi suuri vaikutus!kaikki vaikuttaa kaikkeen!
Minä olen kaksonen ja mieheni leijona, ja meillä se huomionkipeys on kyllä ihan mun heiniä... :) Miehen täytyisi aina lukea mun ajatukset ja tajuta tulla halaamaan tai sanomaan jotain nättiä, etten koe jääväni huomiotta. Hassua! Minä hellin ja huomioin kyllä miestäni tämän tästä (varmaan liikaakin..?!). :)
Iloista kesää kaikille kaksosille! :D
no seurustelen nyt 87 syntyneen leijonan kanssa ja niin kuin pitäusikin (kai) suhde on ainakin "leikkisä"... puhelin laskut on niin suuria et pelottaa, mut kyllä leijonan kanssa pystyy puhumaan syvällisiäkin... (muista kehua sitä aina välillä niin se pysyy hyvällä tuulella..)