Sysmän Rautia

Reijo M.

Tiedoksi, että sysmäläisen Rautia-kauppiaan mielestä krysanteemi ei ole kasvi eikä kukka. Ei käynyt selväksi että onko se sitten työkalu tai rakennustarvike.

Joka tapauksessa suuret kyltit opastivat ostoksille "kaikki kasvit -50%" Samoin valitsemani krysanteemien vieressä oli kyltti "kukat, pensaat -50%". Kassalla kuitenkin selvisi ettei alennus koskenut krysanteemia, ja olisihan sen pitänyt selvitä asiakkaalle jo kukkien vieressä mikäli hän olisi selvännäkijä joka ei ole kusetettavissa.

4

1036

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fasfawqfwq

      Olisit ottanut ilmaiseksi vaan! Mutta enpä mene tuollaiseen kauppaan jos kusetetaan.

      • ,,,

        on yhtään kunniallisempaa olla myymälävaras kuin ammattitaidoton kauppias.


    • Buahhaaa...

      Kaupankäynnin yritystä kuin Kuopion K-Raudassa ,liekkö kaikki siellä asuntomessuilla

    • Pyrin kiertämään kus

      Sysmän Rautia onkin kallis kauppa, ostit mitä hyvänsä! Jos teet jonkilaisen sopimuksen remontoijana, niin saat mukama "hyvät alennukset"! Mutta sitten kun oot ostoksilla, ei valitettavasti tuosta tuosteesta saa alennusta kun se on ns. tarjoustuote!! Niin kierretään ettei mitään alennuksia saa!! Mut onhan se kauppias hyvä veronmaksaja Sysmäässä...yksi sieltä parhaimmasta päästä!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      144
      3641
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      72
      2206
    3. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      64
      1938
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      97
      1911
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1869
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      9
      1714
    7. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1581
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      79
      1564
    9. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1370
    10. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      125
      1353
    Aihe