Sysmän Rautia

Reijo M.

Tiedoksi, että sysmäläisen Rautia-kauppiaan mielestä krysanteemi ei ole kasvi eikä kukka. Ei käynyt selväksi että onko se sitten työkalu tai rakennustarvike.

Joka tapauksessa suuret kyltit opastivat ostoksille "kaikki kasvit -50%" Samoin valitsemani krysanteemien vieressä oli kyltti "kukat, pensaat -50%". Kassalla kuitenkin selvisi ettei alennus koskenut krysanteemia, ja olisihan sen pitänyt selvitä asiakkaalle jo kukkien vieressä mikäli hän olisi selvännäkijä joka ei ole kusetettavissa.

4

1004

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fasfawqfwq

      Olisit ottanut ilmaiseksi vaan! Mutta enpä mene tuollaiseen kauppaan jos kusetetaan.

      • ,,,

        on yhtään kunniallisempaa olla myymälävaras kuin ammattitaidoton kauppias.


    • Buahhaaa...

      Kaupankäynnin yritystä kuin Kuopion K-Raudassa ,liekkö kaikki siellä asuntomessuilla

    • Pyrin kiertämään kus

      Sysmän Rautia onkin kallis kauppa, ostit mitä hyvänsä! Jos teet jonkilaisen sopimuksen remontoijana, niin saat mukama "hyvät alennukset"! Mutta sitten kun oot ostoksilla, ei valitettavasti tuosta tuosteesta saa alennusta kun se on ns. tarjoustuote!! Niin kierretään ettei mitään alennuksia saa!! Mut onhan se kauppias hyvä veronmaksaja Sysmäässä...yksi sieltä parhaimmasta päästä!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      85
      1768
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      120
      1174
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      62
      1050
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      936
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      74
      856
    6. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      800
    7. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      79
      798
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      796
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      45
      777
    10. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      757
    Aihe