Vaalien

on sama kuin puntarissa. Painavin voittaa. Siis läskit ratkaisee. Oli ne ruhossa tai päässä. Äly ja tieto on haitaksi. Turha sitten on ihmetellä miksi yhteiskunta on hävitetty.
2101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sen se on vain näiniskkään, että demokratiassa valtakirjan saaneet päättää asioista ja ei auta vaikka mitätön ipu yrittäisi mitä tahansa

voimia vaan tulevaan, jossakin vaiheessa taas 5000 korttia jne

Äänestä
  • kuluttua eduskunnasta joulukortteja n. 5000 ystävilleen ja kannattajilleen, joten ne niistä korteista. Oinonen kertoo sitten kerholaisille, uinka on kiva työttömänä marjapuskissa pölistä ja koiran häntä heiluu ja tekarit tutisee.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


periaate- kirjoitti:

on sama kuin puntarissa. Painavin voittaa. Siis läskit ratkaisee. Oli ne ruhossa tai päässä. Äly ja tieto on haitaksi. Turha sitten on ihmetellä miksi yhteiskunta on hävitetty.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu