Kauhuelokuvaklassikko Omen hahahaha. Voiko tylsenpää ja pitkäveteisenpää tekelettä olla, eikä uusintaversioonkaan ole saatu yhtään lisää vauhtia tai jännittävyyttä. Onko Omenin kauhu siinä että se tappaa katsojansa tylsyyteen?
Omen on PASKA!
--------------------
2265
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
No ehkä juuri se kauhuefekti oli siinä tylsyydessä kun katsoja joutuu odottelemaan että milloin touhu pääsee varsinaisesti käyntiin. Ja kun mitään ei tapahdukaan, niin katsoja huutaa kauhusta kankeana lopputekstien ajan ja joutuu ehkä vielä turvautumaan unilääkkeisiinkin kun meni yöunet kun olisi voinut katsella Omenin sijaan jotain parempaakin ohjelmaa.
Oli kyllä aivan onneton uusintafilmaus, yhtä huono kuin alkuperäinenkin. Naisilla on vaan enempi täytettä naamassa ja restylanea huulissa. Miksi näitä uusintafilmatiointeja oikein tehdään? On semmosta cover-meininkiä.
Uusinta versio oli todella huono, en jaksanut edes katsoa kokonaan.
Muistan minkälaisen kohun kyseinen elokuva nostatti vuonna 2006. Elokuva sai ensi-iltansa 06.06.06.
Jotkut raskaana olevat naiset pelkäsivät että heidän lapsensa syntyvät kyseisenä päivänä. (666)
Katollisella kirkolla riitti töitä ihmisten rauhoittamiseen.