keskusta muuttaa nimeä

uusi nimi keskustall

Keskustapuolue muuttaa ennen seuraavia eduskuntavaaleja nimeä.Entinen,kun on pahasti tahriintunut ja Kiviniemi-Laaninen kaksikko pelkää äänestäjäpakoa.Seuraavaksi nimeksi on kaavailtu Ketkujen puolue.Nimi kuvaa hyvin puoluetta ja sen politiikkoja.Puolue aikoo muuttaa toimintapansa ja ensimmäinen on muuttaa puolueen nimi,jotta se vastaa täysin puolueen politiikka.Nyt äänestäjä tietää heti puolueen nimen kuultuaan,minkälaisesta puolueesta on kysymys jos nyt on muutenkaan epäselvä ollut rehellisille suomalaisille.

7

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • entinen vanki

      Uusi nimi on todella onnistunut.Kuvaa puoluetta tosi hyvin.Minä ainakin äänestän puoluetta seuraavissa eduskuntavaaleissa.

      • Tökköuatra

        Onko Kapi ollut vankilassakin? Huh, huh, vai vielä tiilenpäänlukijakin, alkaa jo pelottamaan.


    • Sdeon

      Suomalaisia pitkään arvioineena pidän heitä yhä enemmän suurelta osin itsetunnottomina, vähän tyhminä korkkiruuveina.
      Yksi erikoinen piirre ansaitsee huomion, muiden neuvominen vaikka omatkaan asiat eivät ole kunnossa.
      Ei keskusta millään muotoa ole yhtään epärehellisempi kuin muutkaan. Sattuu nyt vain olemaan tähtäimessä.
      Hesari lienee aikoinaan aloittanut Virkkusen johdolla kampanjan, johon muut ovat yhtyneet.
      Yhteistä keskustavastaisille voimille on pyrkimys ns. kaksipuoluejärjestelmään, muka eurooppalaisen mallin mukaisesti. Matkimistarpeen ymmärtää kun arvioi asiaa ajavien henkilöiden (Lehtinen, Tervo, Virkkunen jne) kykyä luoda jotakin uutta, ihan ikiomasta ideasta.

      • anna vähän aikaa

        Turhaa vaihtaa nimeä,sillä koko keskustapuolue loppuu pian tai kutistuu RKP:n kokoon.


      • oi maamme

        kepulien uudet rehelliset kasvot Kiviniemi,Kannisto ja Manner.Keskustasta pesee noita tyyppejä eli toisella kotinaisella här i från tvattas.


    • Samalla KEPUn voisi siirtää puoluerekisteristä rikosrekisteriin.

      • unhounist kepuli

        Uusi puheenjohtajapääministeri Mari Kiviniemi näyttää kesksutalaista esimerkkiä.Suomen rehelliset ihmiset kummastelevat pääministerin vaalirahailmoitus sekoilua.Eihän tuo ole,kuitenkaan uutta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      2937
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      60
      2789
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2313
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      25
      1763
    5. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1679
    6. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1556
    7. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      70
      1546
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      77
      1225
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1216
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1050
    Aihe