Totuus Rayn peleistä
Noin se on!
13273
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Omasta päästä keskittyä juttua. Oikean tiedon saa kysymältä ray:lta jotka pelit on valmistanutkin.
RAY ei valmista yhtään peliä vaan tilaa ne pelien valmistajilta. HÄHÄHÄHHÄHÄHÄHÄHÄÄÄÄÄ
Leppävaarassa on RAY:n tehdas, joka tekee automaatteja. Ennen niitä vietiin jopa Norjaan. Tehdas taitaa olla kuolemankielissä ja automaatit tuotetaan ulkomailta.
Omia tuotteita pitää markkinoida tietysti rehellisinä, mikä nyt on tosi paksua tuubaa ja sen pelaajat tietävät kyllä. Eivät ole satunnaisia!
Siis ne peliriippuvaiset pelaajat jotka häviävät rahansa kerta toisensa jälkeen luulevat tietävänsä. He eivät ymmärrä sitä faktaa että satunnaisessa pelissä (kuten RAY:n pelit) häviää pitemmän päälle aina.
Plus Ev juuri noin se on.
Mutta sen lisäksi tajutaan myös se mitä sinä et: eli kun peli toimii myös rivakalla lyhyen aikavälin säätämisellä, siten että edelliset tapahtumat vaikuttavat seuraaviin, saa ray pohjattomaan kassaansa katetta aivan eri tavalla kuin luulemallasi täysin satunnaisella tavalla!
Vajaavaisen ymmärryksesi syy on se, ettet itse juurikaan pelaa=olet jäävi väittelemään asiasta, jonka ainoana "todisteenasi" on rayn omista vekottimistaan kertomat asiat, joita muutamat kuppaiset tahot (rpo)ym toistavat!
olen huomannut että hyvin lyhyessä ajassa häviää, ei todellakaan pidemmässä ajassa, joten mitä valehtelet?
pelikoneisto automaattisesti mättää rahaa RAY'n kassaan, heittäen porkkanan välillä pelaajalle. Joka tietysti luulee että nythän alkoi rikastuminen, mutta totuus onkin että näppejään jää nuolemaan, eli ei voittoa. Kannattaa laittaa nekin rahat veikkausen peleihin, niissä voio kerralla tulla isompikin voitto. RAYn peleistä ei mitään!!! Jos ei voittoa tule niistäkään on tappio kuitenkin huomattavasti pienempi.
Pitkäjuoksu tarkoittaa sitä, että pelaaja häviää rahansa 100% varmuudella kun pelaa tarpeeksi kauan. Voihan ne rahat lyhessäkin ajassa mennä, mutta joskus lyhessä ajassa voi jäädä voitolle, (yksi pelikerta) Tämä johtuu satunnaisuuteen kuuluvasta varianssista, mutta pitkä aika tuo pelaajalle aivan sata varman tappion. (tuhannet pelikerrat yhteenlaskettuna) kun varianssi on tasaantunut.
lainaus:
Mutta sen lisäksi tajutaan myös se mitä sinä et: eli kun peli toimii myös rivakalla lyhyen aikavälin säätämisellä, siten että edelliset tapahtumat vaikuttavat seuraaviin, saa ray pohjattomaan kassaansa katetta aivan eri tavalla kuin luulemallasi täysin satunnaisella tavalla!
Vajaavaisen ymmärryksesi syy on se, ettet itse juurikaan pelaa=olet jäävi väittelemään asiasta, jonka ainoana "todisteenasi" on rayn omista vekottimistaan kertomat asiat, joita muutamat kuppaiset tahot (rpo)ym toistavat!
No kerro miksi ray väittää, että pelit on satunnaisia? ja kerro miten on mahdollista, että rpo:n laskelmat on joka pelillä lähes täysin sama n.90% Liittyisikö jotenkin matematiikkaan jota sinä et tajua?
Mitään peliä ei talvi säätää jossa palautusprosentiksi tulee 90% Riittää sata varmasti pelkkä satunnainen arvonta. Satunnaisuuteen kuuluuu myös varianssi jota et näytä tajuavan. Jokaista pelaamasi euroa kohden tulet pitkänjuoksuun häviämään 0,10snt. Kun syötät takaisin 90 senttiä, saat 80 senttiä ja jatkat jne. Lopulta sulla on 0e kädessä. Varianssi on vain sellaista, että joka kierros ei näin tapahdu vaan jonakin päivänä saat normaalia enemmän voittoja ja jonain päivänä häviät normaalia enemmän. Pitkänjuoksuun satunnaisuuteen kuuluvan variannsin tulos tasaantuu, mutta RAY kuitenkin voittaa sata varmasti sinut koska sillä etunaan 10% marginaali ja tämä 10% marginaali on todella paljon nopeatempoisessa pelissä jota et tajua.
Niin ja en pelaa juurikaan kuin harvakseltaan muutamia kolikkoja hyväntekeväisyys mielessä. Miksi pelaisin paljon koska tiedän, että rahat menevät sata varmasti sen koneen kitaan. Miski sinä muuten pelaat? Satunnaisuuden tiedon saa pelaamattakin. On se vaan kumma kun uskotaan omiin pelikokemuksiin jolla ei ole mitään merkitystä koska se on satunnaista arvontaa. Pelaamalla ei saa siis mitään kokemusta. Muuteakun sen, että rahat uppoaa lopulta koneen kitaan aivan sata varmasti. Joten ihmettelen miksi pelaat niin paljon kun häviät varmasti?
On kuiteskin se, miksi sun pitää vuosikaudet suoltaa tuota samaa satunnaisuustuubaa tänne?
Mikä on intressisi? Mitä hyödyt tästä?
Sä voit olla matikan tohtori, mutta hukkaat lahjasi ja mahdollisuutesi täällä vaahtoamalla vailla kokemusta itse pelaamisesta?!
Tämä on kuitenkin palsta jossa on tuhansia lukijoita ja heillä on oikeus omiin kokemuksiinsa pohjautuen olla täysin eri mieltä kanssasi, vai eikö?
Ja kerran vielä: ei se ray tietenkään dissaa omia masiinoitaan, koska siitähän olisi sille silkkaa vahinkoa. Olen huomannut että sinua, sekä Rayta ja heidän vasalliaan RPO:ta kismittää todella paljon, kun löytyy meitä kokeneita pelaajia jotka kerromme kokemuspohjalta miten vikkelästi se rahankeruu reiskalta käy todellisuudessa. Vänkääminen ja satunnaisuuden jankuttaminen vain lisää motivaatiotani tuoda jatkossakin julki se, miten ne koneet toimivat reaalisessa elämässä aivan muulla tavoin kuin matemaattisissa laskelmissa!
On kuiteskin se, miksi sun pitää vuosikaudet suoltaa tuota samaa satunnaisuustuubaa tänne?
Mikä on intressisi? Mitä hyödyt tästä?
Siksi kun te olette aivan omissa pelimaailmoissanne ja kuvittelette vain omassa mielessänne miten peli toimii. Itselleni tämä on vain ajankulua. Pidinhän tässä muutaman kuukauden taukoakin.
Olen huomannut että sinua, sekä Rayta ja heidän vasalliaan RPO:ta kismittää todella paljon, kun löytyy meitä kokeneita pelaajia jotka kerromme kokemuspohjalta miten vikkelästi se rahankeruu reiskalta käy todellisuudessa. Vänkääminen ja satunnaisuuden jankuttaminen vain lisää motivaatiotani tuoda jatkossakin julki se, miten ne koneet toimivat reaalisessa elämässä aivan muulla tavoin kuin matemaattisissa laskelmissa!
Vänkääminen ja satunnaisuuden jankuttaminen vain lisää motivaatiotani tuoda jatkossakin julki se, miten ne koneet toimivat reaalisessa elämässä aivan muulla tavoin kuin matemaattisissa laskelmissa!
Ei sinun kokemus auta millään tavalla vaikka pelaisit miljardi jakoa. Vänkääminen ei satunnaisuudesta motivoi minuakin miten väärän kuvan paljon pelaavat pelaamalla saavat. Et varmaankaan edes osaa/ ymmärrä matemaattisia laskelmia? Niin pelit voidaan kuitenkin vaan laskea, että rahat menevät satunnaisellakin arvonnalla, mutta tähän ei jollain ole tajuamista/ymmärtämistä ja tämä on jopa ihan peruskoulu matematiikkaa.
Siis ne peliriippuvaiset pelaajat jotka häviävät rahansa kerta toisensa jälkeen luulevat tietävänsä. He eivät ymmärrä sitä faktaa että satunnaisessa pelissä (kuten RAY:n pelit) häviää pitemmän päälle aina.
juuri näin se menee. Hyvä feikki nimimerkit.
Pitkän juoksun kyniminen kun sen voi suorittaa paljon nopeamminkin. Sitä ei pidä myöntää koska pelien suosio laskisi ja sinä et myönnä koska et omaa kokemusta!
Näin on eikä ole satunnaisia pelit reiskalla!