Juu eli mulla on 20hp 1971 ja 1977 mercuryn koneet (punamusta ja siniraita) Ongelmana on kyn vaihdettiin perä -71 uudempaan -77 vuosimallia olevaan koneeseen, ni vene menee pakilla eteenpäin ja vaihde eteen asennossa taaksepäin. voikohan olla mahdollista, että uudemmassa mallissa peräosassa olevan vetoakseliston rattaat kulmassa toisin päin? vai kasattiinkjo muuten homma jokseenkin vääri? Porkuri on kyllä satavarmasti oikeinpäin.
Mercury 20hp ongelma
Perälootto
2364
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
onkohan vaihteensiirtäjän tanko mahdollista laittaa vivustossa toiselle puolelle. En millään muista miten se kuuluu olla vaikka itselläkin on sama kone ollut.
Mistähän tuo tanko mahtaisi sijaita? onkohan se mikä on vetoakselin vieressä? Kun sen laittaa nippuun niin mitenkähän tarkkaa on vaihteen asento ym?