Kinotar Oy

18+7

Yksi elokuvamaailman surkuhupaisimpia elokuvia on tökerö Postia Pappi Jaakobille. Kyseistä roskaa markkinoidaan "elokuvana" yksi kaunista,kymmenen hyvää yksitoista tekaistua... liioittelemalla,värittämällä ja iljettävyysärsykkeellä niinkuin kaikenlaista muitakin kelvottomia elokuvia markkinoidaan.

Ikävä kyllä Postia pappi Jaakobille "elokuvana" ei kestä oikeitten ekokuvien asiantuntijoitten tarkastelua. Eihän sitä lisäksi hyväksytty Oscareihinkaan missä punnitaan oikeat ja aidot elokuvat. Ja kun sitä ei hyväksytty Oscareihin se yrittää kalastella mainetta tekaistuilla plagaateilla ja palkinnoilla. Turhaan.

Tarkasteltaessa kyseisen elokuvan taustoja sieltä löytyy Kinotar Oy niminen tuotantoyhtiö jonka taso ei ole fyysisesti eikä henkisesti muuta kuin Roska-Risto Räppääjän tasoa. Aiemmin sama tuottaja rahasti kylmäverisesti mielenvikaisella pyörätuoliin sidotulla valetoimittajana meuhkaavalla invalidilla myyden tätä erheellisesti puutaheinään. Mutta meitä on joka lähtöön. Ilmeisesti ne kaikista lieroimmat löytävät oikeat markkinakanavansa ja yrittävät pukea roskansa folioon. Täysin turhaan. Räppääjät ja Jaakobit karahtavat kiville eikä herätä mielenkiintoa edes iljettävyyden takia.


Katso tästä kuinka Postia Pappi Jaakobin tuottajan suuruudenhullulle hankkeelle saada roska Oscareihin loppujen lopuksi kävi... http://www.hs.fi/kulttuuri/artikkeli/Postia pappi Jaakobille ei päässyt Oscar-ehdokkaaksi/1135252292570

2

860

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sun vuoros tulee vie

      Lainaus alkuperäisestä viestistä".....Ikävä kyllä Postia pappi Jaakobille "elokuvana" ei kestä oikeitten ekokuvien asiantuntijoitten tarkastelua" Kysymys : mikä ihme on "ekokuva". Siis EKO-kuva. Ekologinen kuva.

      Sinä taidatkin sitten pitää itseäsi "oikeana asiantuntiana." EKO-kuvien asiantuntijana.

      Kiitos nyt oikein kovasti asiantuntemuksestasi . Ja että vaivauduit jakamaan meille tyhmille katsojille viisauttasi ja tietämystäsi.

      Ja jos ei heti sun olo helpottunu kun sait tuolla lailla -tosi rohkeesti ja urheesti- haukkua jaakoppia ja kinotarta. Niin kyllä se siitä sitten pikkuhiljaa kun saat ihan itsekin vihdoin jotain aikaan leffarintamalla. Kyllä joku sutkin vielä huomaa, älä välitä. Täytyy jaksaa vaan yrittää. Sitkeästi.

      Sun vuoro tulee vielä. Jos yleisö tykkää sun työstä. Sillä siitähän tässä on kysymys. Niille leffoja tehdään.
      Ei "oikeitten elokuva-asiantuntijoiden tarkasteltavaksi".

      Kateus on vaan aika ilkeä kaveri. Ja se tekee joskus --ennen niin kivasta kamusta-- ikävän ja marisevan k-pään.

      Joskus kannattaa myös - ihan vaihteeksi- iloita toisen puolesta ja menestyksestä.
      Ei siihen kuole vaikka kaveri saa vähän onnea.

      • niin.Tällaista tänää

        " Mitä mahtaa ihmisillä tänään olla sydämillään...?"
        Jaakob Ljube elokuvasta Postia pappi Jaakobille


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5597
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2056
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      123
      1687
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1177
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      998
    Aihe