Poliisi jätti tutkimatta rikosilmoituksen

- - - - - - - - - -

Välikäsien kautta saamani ennakkotiedon mukaan poliisi on jättänyt esitutkinnan tekemättä rikosilmoituksessa, jonka olivat jätteneet paikkakunnan hoitomiehenä tunnettu saarnamies ja ry:n nokkamies yksityishenkilöinä.

Rikosilmoituksessa he vaativat tällä palstalla paljon esiintynyttä henkilöä tilille kunnianloukkauksesta, koska hän oli maininnut heidät useasti nimiltä.

Tämä on tietääkseni ensimmäinen kerta, kun ry:n johto on lähtenyt hyökkäämään hoitokokouksia arvostellutta vastaan oikeusteitse ja hävinnyt ainakin ensimmäisen erän. Onko kellään tietoa muista tapauksista.

Lisätietoa on varmaan tulossa jotain kautta lähiaikoina.

13

544

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muistan

      Tuohan on se sama juttu mitä tällä palstalla kerrottiin vuosia sitten. Liekö siinä mitään perää.

    • Himohessu

      Kuka se tällä palstalla oleva henkilö on. Melperi?

      • muistan

        se on vanha juoru ja ilmeisesti keksitty koko juttu


    • >> Välikäsien kautta saamani ennakkotiedon mukaan poliisi on jättänyt esitutkinnan tekemättä rikosilmoituksessa, jonka olivat jätteneet paikkakunnan hoitomiehenä tunnettu saarnamies ja ry:n nokkamies yksityishenkilöinä.

      Rikosilmoituksessa he vaativat tällä palstalla paljon esiintynyttä henkilöä tilille kunnianloukkauksesta, koska hän oli maininnut heidät useasti nimiltä.

      • keksii!

        Jolla se saa uskolliset hoitomiesalamaisensa pois syytettyjen penkiltä. Kukapa vl:istä uskaltaisi todistaa Maailman Ainoaa Oikeaa Jumalan Valtakuntaa vastaan?


    • luotettavaa

      kuultu. minäkin kuulin yhden jutun jossa...

    • Muutama vuosi sitten joku "tonkkaporvari" aikoi haastaa minut monta kertaa oikeuteen. :)

      • sanoa.

        Ellen pahoin erehdy, moni lesta salasi esim. pedofilian vaikka tiesi, tästä väittämastäni voin lähteä käräjille.


      • mistä näitä tulee?
        sanoa. kirjoitti:

        Ellen pahoin erehdy, moni lesta salasi esim. pedofilian vaikka tiesi, tästä väittämastäni voin lähteä käräjille.

        ei olisi ihme jos noin olisi, on sen verta kovia juttuja nuo

        en pelkää käräjille joutumista, siksi uskon myös sinun osallistuneen salailuun, uskon että salaat edelleen.

        uskon myös sen, että vastasit itsellesi kun aikasi odoteltuasi huomasit ettei toista papukaijamaisesti pukeutuvaa kukkahattutätiä täällä olekaan


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      53
      1087
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      23
      1069
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      514
      842
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      50
      824
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      735
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      659
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      615
    9. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      62
      609
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      38
      562
    Aihe