Helsingin pridekulkueessa ei näkynyt Suomen lippua. Stalinistenkin kulkueissa oli aina Suomen lippu ensimmäisenä. Johtopäätös on iloinen. Mukana ei ollut yhtään Suomen kansalaista. En varmasti väitä prideporukkaa epäisänmaallisiksi.
Pride ja Siniristilippu
Parolan evp
7149
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
En minäkään nähnyt tv-kuvissa Suomen lippuaa, vaikka muita lipun näköisiä riepuja liehui.
Koska Perussuomalaisten palstalle kirjoittavat isänmaallisten ja ryhdikkäiden Perussuomalaisten ohella enemmistönä hörhöt ja pervot kerron, että jos mukana olisi ollut ahvenanmalaisia, kulkueessa olisi ollut Siniristilipun lisäksi punakeltainen Ahvenanmaan lippu.
Lippukulttuurin perusteella kaikki marssijat olivat vieraan maan kansalaisia.
Kokoontumislain tms mukaan ulkommalaiset eivät voi järjestää kulkueita eli mielenosoituksia. Toimiko poliisi siis oikein salliiessaan prideporukan ulkomaan kansalaisten mielenosoiuksen ????????????
Oliko marssia katsomassa perussuomalaisia tai Suomen kansan Sinivalkoisia ? Mitä he näkivät ?
Homoja & lesboja on jonkin tutkimuksen mukaan 5 % Suomessa. Perussuomalaisten kaanatus on vähän yli 5 %. Siten puolueen kannattajiin kuuluu matemaattisesti paljon prideporukkaa ja tärkeitä äänen antajia.
"Matemaatikon" logiikka on hankittu apukoulusta, taihänellä psykoosi pitkän juopottelun jälkeen. Laskelmieni mukaan yhtään ei kuulu perussuomalaisiin.
Ulkoministeri A.Stubb voisi olla tietoinen miksi Hki Pride kulkueessa ei ollut kansallista lippua osoittamassa kulkueen kansallista vaatimusta ja mielenilmaisua koko kansalle.
Stubb oli tilaisuuden suojelija kuten kokoomus kaup. johtaja Jussi Pajunen ...se pikkumies isossa kravatissa ja hyvin pride-värteihin sulautunut sönkkö.
Gay -kansan lippuhan on 'sateenkaari-värein kirjottu lippu!
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/68/Gay_flag.svg/250px-Gay_flag.svg.png
http://www.google.fi/imgres?imgurl=http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/68/Gay_flag.svg/250px-Gay_flag.svg.png&imgrefurl=http://fi.wikipedia.org/wiki/Sateenkaarilippu&usg=__UkvYBj5LHpF8GTG5z7qJmSK5rI0=&h=154&w=250&sz=1&hl=fi&start=2&itbs=1&tbnid=IfDRx4sFdJIOoM:&tbnh=68&tbnw=111&prev=/images?q=gay lippu&hl=fi&sa=G&gbv=2&tbs=isch:1
Toiset asettavat Suomen lipun etusijalle ja toisille riittää kirjava Pridelippu