meni tälleen. Auto- Bildin hyväksi ja luotettavaksi tunnustettu vertailu meni jälleen persiilleen Citikan osalta, kuten aina ennenkin. Siellä ne ranskan ihmeet viimeisenä pötköttää peräkkäin. Ei voi kuin ihmetellä kuka tuomoisia ostaa ja viellä kehtaa kehua. Sitä kun muuta ei ole oppinut kuin mihin pilkku pannaan, niin eipä sitä muuta voi odottaakaan. Auto valintakin menee täysin persiilleen.
Miten se taas..
16
346
Vastaukset
- Ai-ope
tutkimus keskittyi kolmesta seitsemän vuotta vanhoihin autoihin. testissä ei näkynyt Citroenin uusimpien vuosimallien vikojen vähentyminen, eikä esim. Toyotan vikojen kasvu.
Laaturaportti on muutoinkin harhaanjohtava nimi, koska kai laatuun kuuluu vähävikaisuuden lisäksi muitakin ominaisuuksia?
Oma Hiacesi 4wd on vielä sitä hyvää Toyota laatua.- Hiacesi 4wd
Tuli muuten taas pummi eli et kyllä ole niin pätevä kuin mainostat itseäsi suomi24-palstoilla :)
- Ai-ope
Hiacesi 4wd kirjoitti:
Tuli muuten taas pummi eli et kyllä ole niin pätevä kuin mainostat itseäsi suomi24-palstoilla :)
se toinen provoilija?
Olinkin hieman epävarma. Teillä on niin sama tyyli. Lempisanasi on muuten "pötköttää," Välillä pötkötetään hinuria odottamassa ja välillä tilastoissa. Kirjoitustaitosi on kyllä hieman Hiace- miestä parempi.
Miten niin taas tuli pummi?
Minkä nimimerkinsinä haluat, että voin paljastaa sinutkin? - vaikka
Ai-ope kirjoitti:
se toinen provoilija?
Olinkin hieman epävarma. Teillä on niin sama tyyli. Lempisanasi on muuten "pötköttää," Välillä pötkötetään hinuria odottamassa ja välillä tilastoissa. Kirjoitustaitosi on kyllä hieman Hiace- miestä parempi.
Miten niin taas tuli pummi?
Minkä nimimerkinsinä haluat, että voin paljastaa sinutkin?itseni korostaja
- Ai-ope
vaikka kirjoitti:
itseni korostaja
Hiace 4wd kuitenkin. Kirjoitustaitosi kohenee pikkuhiljaa. ei mene tämäkään aika hukkaan- kummaltakaan.
Opettaminen kannattaa aina. - Hiace 4wd
Ai-ope kirjoitti:
Hiace 4wd kuitenkin. Kirjoitustaitosi kohenee pikkuhiljaa. ei mene tämäkään aika hukkaan- kummaltakaan.
Opettaminen kannattaa aina.no taas pummi
- Andre Citroen
Hiace 4wd kirjoitti:
no taas pummi
Kuka voi olla niin tyhmä että ajaa "neliveto" Hiacella vapaaehtoisesti, varmasti maailman
huonoimmin toimiva neliveto,mielipuolinen meteli,laiska,kuluttaa paljon,vaatii lentokentän
kääntymiseen,ruostuu nopeammin kuin sardiinipurkki,ylihintainen paska.
- citikkakissa
Persiilleen meni myös sun typerä provokyhäelmäsi! Mutta pakko kai jo vähitellen uskoa, että tojoterot ja muut itäautofanit eivät todellakaan uskalla luottaa omiin kokemuksiinsa, vaan mielipiteiden tueksi tarvitaan jos jonkunlaista seiskapäivän tasoista tilastoa, kansanäänestystä ja muiden hyväksyntää. Mikäs siinä sitten, senkun tuijotatte iänikuisia tilastojanne ja teette valintanne muiden mielipitetiden perusteella. Säälittävää käytöstä täysi-ikäisiltä(?) ihmisiltä(?).
- smilerr
on mitään autoista kommentoida kun ne ei niistä tiedä yhtään mitään. Tekevät vaan itsensä naurunalaiseksi.
- luet
sinä tilastonikkari niitä persiilleen menneitä tilastoja. Nikkaroi mieluummin omasta päästäsi linnunpönttöjä niin sinua muistetaan kuolemasi jälkeenkin suurena luonnonystävänä.
- silleensä
suunnattu tämä kirjoitus/vastaus?
- Antitojotisti
jotkut viittii jatkuvasti seurailla jotain v****tilastoja??Mitä merktystä niillä on tavalliselle autoilijalle,ei sitten niin minkään valtakunnan merkitystä.Mä ajan Citroen ja that´s it!
- anticitikasti
autuaita sillä heillä on rajoittunut käsityskyky.
- Aikuinenkirjoittaja
anticitikasti kirjoitti:
autuaita sillä heillä on rajoittunut käsityskyky.
Joillekin on mahdotonta ymmärtää, että tutkimustenkin mukaan Citroenissa esiintyy niin harvoin vikaa, että vain 2-3 Citroenautoilijaa sadasta joutuu niiden kanssa kamppailemaan.
Kun suuri joukko huolettomasta Citroen -autoilusta nauttiva joukko tästä kertoo, pitävät provoilijat sitä epätoivoisena puolustamisena.
Lisäksi ne viat, jotka esim. katsastuksissa aiheuttavat korjauskehoituksen, ovat suurimmalta osin helposti korjattavissa.
Olen omistanut 2 Lata Kalinaa ja niitten jälkeen Renaut Scenicin ja Citroen C4 Picasson. Oikein hyviä.
- No joo
Meillä työautona Renaut Scenicin koko ajan joku leviää ajettu noin 70tkm mutta vain kerran jättänyt..
välille virtalukko rikki 45tkm
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?712561Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U892446Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut192171Purralla luistaa hihna isolla pyörällä
Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä441851Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai931811Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1171727Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä2591679Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287251107Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si111098Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he3251040