mikä mättää xp

Mikähän mahtaa olla vialla,kun xp sammuu ja
käynnistyy vähän väliä???
Kommentilla ohjelma löytänyt virheen......?
Asensin lisää muistia perjantaina.Ennen 256
nyt 760.
Voisiko asialla olla jotain tekemistä
kyseisen ongelman kanssa??
3846
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

on jos tuo vika tuli muistin asentamisen jälkeen. Tuo muistien yhteensopimattomuus on melko tavallista.

Äänestä
  • Kokeiles muistin toiminta memtestillä. Alla on helppokäyttöinen Windowssissa toimiva testiohjelma.
    http://hcidesign.com/memtest/

    Äänestä

mitä Bios sanoo muistin määräksi.
Tunnistaako Bios muistin oikein? Jos tunnistaa niin vika luultavasti on muualla kuin muistikammoissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uusavuton kirjoitti:

Mikähän mahtaa olla vialla,kun xp sammuu ja
käynnistyy vähän väliä???
Kommentilla ohjelma löytänyt virheen......?
Asensin lisää muistia perjantaina.Ennen 256
nyt 760.
Voisiko asialla olla jotain tekemistä
kyseisen ongelman kanssa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu