nelonen matkii jatkuvasti viasatin tv1000 tarjontaa. nelonen lähettää
jatkuvasti samoja elokuvia väliajoin, mutta säälittävä nelonen ei edes
ole leffakanavaa nähnytkään.
eikö tällainen matkiminen ole jo laissa kiellettyä? aika surkea kanava
kun ei keksi itse elokuviaan vaan pitää lähettää aina joku sama mikä
on tullut tv1000:lta. olen tutkinut asiaa.
nelonen matkii viasattia
12
603
Vastaukset
- huh huh
postaa tota SÄÄLITTÄVÄÄ mustamaalauskampanjaansa joka puolelle, ensin se haukkui Canal Digitalin, nyt Nelosen ja Canal :n...ja vielä väittää että Canal :lla olis täällä joku myyjä joka häiriköi...ja että Canal olis kateellinen, paskan marjat. Taitaa VIASAT olla se joka on kateellinen kun on tollasen häirikön tänne päästänyt.
- MENE HOITOON!
ja sä voisit jo lopettaa ton säännöllisen paskan suoltamisen, aina aika ajoin tuut tänne suoltamaan paskaa muista.
Niin ja vaikka se matkiskin, mitä Nelonen siis ei tee, se ei ole kielletty laissa. Nelonen saa esittää tismalleen niitä leffoja joihin sillä on sopimusoikeus!!! Mikset takerru siihen kun maikkari esittää samoja leffoja kuin muut????
Ota hei oikeesti ne lääkkeesi. Vai onko sua käsketty Viasatin markkinointiosastolta trollaamaan ja häiriköimään sekä mustamaalaamaan kilpailijat??? Taitaa Viasatilla mennä aika huonosti? - ililililili
viasat viasat viasat on hulluille, kannattaa välttää näemmä kuin ruttoa
- huh huh
sä mielisairaalan potilas oikein sepität? Tässä ketjussahan puhutaan Nelosesta, mitä vittua Canal tähän kuuluu??
Onko työpaikkasi Viasat Suomella menossa nurin kun tollasta soopaa tänne postaat muutaman viikon välein? Täytynee järkätä sulle taas bannit! - .............
huh huh kirjoitti:
sä mielisairaalan potilas oikein sepität? Tässä ketjussahan puhutaan Nelosesta, mitä vittua Canal tähän kuuluu??
Onko työpaikkasi Viasat Suomella menossa nurin kun tollasta soopaa tänne postaat muutaman viikon välein? Täytynee järkätä sulle taas bannit!ei mulle ainakaan ole banneja koskaan tullut jos olen eri mieltä mitä sinä molopää. pitäisikö sulle
antaa potkut kun haukut viasatia ja heittelet perättömyyksiä?
kyllä se nelonen tuppaa lähettelemään melkein äsken pyörineitä viasatin leffoja, joskus canalinkin.
luuleeko nelonen möreine äänineen olevansa joku vitun viasat vai? turha kanava se on, koska meillä
on jo kolmonen ja sub-tv, nelonen on sama asia kuin pökäle pöksyissä ahdistelemassa. - fuck! d-
............. kirjoitti:
ei mulle ainakaan ole banneja koskaan tullut jos olen eri mieltä mitä sinä molopää. pitäisikö sulle
antaa potkut kun haukut viasatia ja heittelet perättömyyksiä?
kyllä se nelonen tuppaa lähettelemään melkein äsken pyörineitä viasatin leffoja, joskus canalinkin.
luuleeko nelonen möreine äänineen olevansa joku vitun viasat vai? turha kanava se on, koska meillä
on jo kolmonen ja sub-tv, nelonen on sama asia kuin pökäle pöksyissä ahdistelemassa.samaa olen huomannut!
samoja leffoja on äskettäin pyöritetty viasatilla ja myös osa canalilla. Canalhan on paskatuotantoa
joten ei niiden leffat kelpaakaan niin hyvin, mutta ihmettelen maksullisten kanavien asiakkaana
tätä ilmaiskanavapelleilyä mäkin. - paloaseman koira
............. kirjoitti:
ei mulle ainakaan ole banneja koskaan tullut jos olen eri mieltä mitä sinä molopää. pitäisikö sulle
antaa potkut kun haukut viasatia ja heittelet perättömyyksiä?
kyllä se nelonen tuppaa lähettelemään melkein äsken pyörineitä viasatin leffoja, joskus canalinkin.
luuleeko nelonen möreine äänineen olevansa joku vitun viasat vai? turha kanava se on, koska meillä
on jo kolmonen ja sub-tv, nelonen on sama asia kuin pökäle pöksyissä ahdistelemassa.mielipiteesi on niin huvittava että valitsimme sen joukolla vessan seinään kiinnitettäväksi. Nelonen ei siis saa esittää elokuvia joita viasat on esittänyt? Buhahahaha. Etkö typerys ymmärrä että ne leffayhtiöt myyvät niitä esitysoikeuksia rahasta tv-kanaville? Viasatin oikeus esittää loppuu niin sitten sen voi esittää joku muu esitysluvan ostanut. Yksinkertaista kaupankäyntiä. Harmi jos sua risoo tuo asia että pitää ihan useilla eri nimimerkeillä asiasta paasata vuositolkulla. Menisit hoitoon, sääliks käy sun äitiä ja isää jotka joutuu sunkin elämän kustantamaan, ei susta työntekijää saa koskaan.
- katsoja.
paloaseman koira kirjoitti:
mielipiteesi on niin huvittava että valitsimme sen joukolla vessan seinään kiinnitettäväksi. Nelonen ei siis saa esittää elokuvia joita viasat on esittänyt? Buhahahaha. Etkö typerys ymmärrä että ne leffayhtiöt myyvät niitä esitysoikeuksia rahasta tv-kanaville? Viasatin oikeus esittää loppuu niin sitten sen voi esittää joku muu esitysluvan ostanut. Yksinkertaista kaupankäyntiä. Harmi jos sua risoo tuo asia että pitää ihan useilla eri nimimerkeillä asiasta paasata vuositolkulla. Menisit hoitoon, sääliks käy sun äitiä ja isää jotka joutuu sunkin elämän kustantamaan, ei susta työntekijää saa koskaan.
No herääkin kysymys mikä sua tässä ongelmassani sitten noin paljon risoo jos et mielipiteitäni kestä?
Ei varmaan liity työhöni sen kummemmin, mutta taitaa liittyä sinun työhösi? heh heh.. - assi kalma
katsoja. kirjoitti:
No herääkin kysymys mikä sua tässä ongelmassani sitten noin paljon risoo jos et mielipiteitäni kestä?
Ei varmaan liity työhöni sen kummemmin, mutta taitaa liittyä sinun työhösi? heh heh..risoo mielenhäiriöistä kärsivien huonolla tolalla oleva hoito. Sopivalla hoidolla sinäkin paranisit ns. tervejärkisten joukkoon. Tuo ei ole todellakaan tervejärkisen valituksen aihe, että on kamalaa kun ilmaiskanava esittää samoja elokuvia kuin viasat.
- arposet.
assi kalma kirjoitti:
risoo mielenhäiriöistä kärsivien huonolla tolalla oleva hoito. Sopivalla hoidolla sinäkin paranisit ns. tervejärkisten joukkoon. Tuo ei ole todellakaan tervejärkisen valituksen aihe, että on kamalaa kun ilmaiskanava esittää samoja elokuvia kuin viasat.
No tässä sitten kolmas valittaja.
eli on huomattu sama asia myös täälläpäin lounais-suomessa. - huh!
arposet. kirjoitti:
No tässä sitten kolmas valittaja.
eli on huomattu sama asia myös täälläpäin lounais-suomessa.eli yksi ja sama tyyppi joka aina postailee noita valituksiaan, tekeytyy vaan mukamas useaksi eri tyypiksi jotta saisi itselleen myötäilijöitä. Oot tosi sairas.
- vurlitzer pong
arposet. kirjoitti:
No tässä sitten kolmas valittaja.
eli on huomattu sama asia myös täälläpäin lounais-suomessa.Eiks kannattais valittaa Viasatille että mikseivät esitä elokuvia joita ei näe ilmaiskanavilta. Kuka hullu (no sinä tietenkin) nyt maksaa leffoista joita näkee ilmaiseksikin?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18010936Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8710399Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2335841Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1804654Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313146- 1713135
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin391943Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981528Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61360Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161294