Miks mun pitikään syntyä?! Koska tämä piina oikein loppuu??
Voi että vihaan tätä elämää!!!
i hate life
7321
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Miksi olet surullinen ?
en ole surullinen, olen vihainen! viimeinen niitti, koska se tulee???
Et sitä enää muista kuten ei kukaan meistä syntymänsä jälkeen, mutta olet aivan itse päättänyt syntyä tähän elämään ja omaan perheeseesi. Olet valinnut tämänkertaiseksi elämänläksyksesi käsitellä näitä tunteita: vihaa, yksinäisyyttä, katkeruutta.. Piinasi loppuu kun itse niin päätät ja valitsemasi läksy on läpikäyty. Monien elämiemme jatkumossa tämä ajanjakso on lopulta kuin pieni häivähdys vain, joka kohta painuu muistojen joukkoon vain ajoittain sieltä päätään nostaen.
EIEIEIEI!!! Miksi ihmeessä olisin halunnut tämän, elämän?!??? Olenko hullu?!?? EIEIEIEI, nyt on tapahtunut paha erehdys, synnyin vahingossa uudestaan !!!
help me!!! koska piina loppuu, en jaksa enää!!!
Hyväksy heikkoutesi ja ajattele ne vahvuuksiesi vastakohdiksi, yhdessä nämä vastakohdat muodostavat sinut, tasapainoisen ominaisuuksiesi summan. Kun hyväksyt itsessäsi hyvän ja pahan nouset niiden
yläpuolelle - et ole kumpaakaan vaan jotain enemmän.
"Kohdata esteet ja vastoinkäymiset rohkeasti
On jalompaa kuin vetäytyä lepoon
Perhonen joka lentelee lampun ympärillä,
kunnes kuolee
On ihailtavampi kuin myyrä
Joka elää pimeässä käytävässä
Vaikka pimeys estääkin meitä näkemästä puita ja
kukkia silmillämme, se ei voi kätkeä sydäntemme rakkautta."
- Kahlil Gibran -
VOIMIA SINULLE !
Plääh, tylsää... olen kypsä poimittavaksi pois, en enää muuta halua kuin lepoa, ikuista sellaista...