noista negatiivisista viesteistä. Niitähän on joka ketjussa. Ei ne sulta ole. Ethän sä sellanen ole. En usko ainakaan.
En mä jaksa huolta
kantaa
10237
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
multa ole ainakaan, nielen yleensä kaikki murheet isot ja pienemmät,
itken sitten myös yksinäni. Enkä ole tottunut, että minusta yleensä kukaan
huolta kantaa. Yleensä olen se sylttytehdas, johon kaikki lokansa survoo.
multa on tullut paljon neg. viestejä viime aikoina, koska en enää välitä sinusta samalla tavalla.
Se ettei välitä ei tarkoita sitä, että toisen saa murskata.
ei välitä enää millään tavalla: ei sillä tavalla... mutta ei toisaalta myöskään sillä tavalla, ja kun tarkemmin miettii niin, ei varsinkaan SILLÄ TAVALLA.
Eräs hirviö murskasi minut tänään valehtelullaan. En ole siitä laittanut kuin yhden viestin tänne. En tiedä mitä nuo muut ovat. Hän oli paha minua kohtaan, valehteli. Petti luottamuksen. Läpimätä.
Eli ei koske sinun elämääsi tuo yksi neg.viesti.
Mursu minnan muos. Minna ihaa murkkuna.:(
Itse oon ainakin omasta mielestäni kirjoittanut kauniisti kaipauksestani ja välillä on tullut sellaisia vastauksia, että paha mieli tulee väkisinkin, koska ikävän tunne on niin voimakas ja tietää ihan varmasti, ettei vastaus tule siltä kaivatulta. Kaikista eniten ottaa päähän miinustelijat, toisaalta älytöntä, mut ei sille vaan mitään voi, että harmittaa. Ehkä pitäis vaan alkaa kirjottamaan paperille tunteitaan ulos eikä täällä ollenkaan..
saa kaivatultas täällä vastausta, koska se kaivattus ei ikinä kuuna kullan päivänä
löydä sitä neulaa näin suuresta heinäladosta.
Ja jos sattumalta kaivattuja on useampia, tulos on kaaottinen, jopa vaarallinen.
koska en odota saavani vastausta, eikä ole tarkoituskaan, että hän kirjoituksiani täältä löytäisi, koska ei niitä varmasti täältä etsi. Tai mistäpä sen tietää, mutta ei ainakaan mitään syytä, muutenhan olisin hänen lähellään, eikä tarvitsisi täällä "itkeä" ikäväänsä.
harvinaisen selvä.