Teho-osasto EI Näytä jäätyvän: Keikkaa pukkaa syksyyn:
pe 22.10.2010 22:00 Bar'n'Night Mikkeli
Night Vaakuna,
Porrassalmenkatu 9 XX501000 Mikkeli
Tilaisuuden järjestäjä
Bar'n'Night Mikkel
Ismo ja Teho-osasto
11
763
Vastaukset
- Veka-58
Eilen Ankkarockissa Poussa paljasti, että syksyllä olisi jonkinlainen kiertue tulossa. Ismon sivut ei asiasta kerro vielä mitään..
- lokaajakuita
Belidesin sivuilla on vähän lisää infoa. Hienoa että bändi vielä jatkaa syksyllä! Lisäksi Ismo on Lapin kiertueella syyskuun alussa The Bad Ass Brass Bandin kera.
- Tumpelo~
lokaajakuita kirjoitti:
Belidesin sivuilla on vähän lisää infoa. Hienoa että bändi vielä jatkaa syksyllä! Lisäksi Ismo on Lapin kiertueella syyskuun alussa The Bad Ass Brass Bandin kera.
Ismo Alanko & Teho-osasto
Tavastia-klubi, Helsinki
La 30.10.2010 20-04
Hinta 22 € (ovelta 24 €)
Ikäraja K-18 - lokaajakuita
Tumpelo~ kirjoitti:
Ismo Alanko & Teho-osasto
Tavastia-klubi, Helsinki
La 30.10.2010 20-04
Hinta 22 € (ovelta 24 €)
Ikäraja K-18Lahdessa 27.10 Sibelius-talolla ja Joensuun Carelia-salissa 7.11.
- lokaajakuita
lokaajakuita kirjoitti:
Lahdessa 27.10 Sibelius-talolla ja Joensuun Carelia-salissa 7.11.
myös:
Ismo Alanko & Teho-osasto
SAVONLINNASALI, Savonlinna
to 04.11.2010 19:00 - lokaajakuita
lokaajakuita kirjoitti:
myös:
Ismo Alanko & Teho-osasto
SAVONLINNASALI, Savonlinna
to 04.11.2010 19:00HimosAreenalla:
http://lippukauppa.himosareena.fi/ - lokaajakuita
lokaajakuita kirjoitti:
HimosAreenalla:
http://lippukauppa.himosareena.fi/Ismo Alanko & Teho-Osasto, Toot Toot
Klubi (LIVE), Turku
To 28.10.2010 Ovet 20.00
Hinta 20 € (ovelta 22 €)
Ikäraja K-18 - lokaajakuita
lokaajakuita kirjoitti:
Ismo Alanko & Teho-Osasto, Toot Toot
Klubi (LIVE), Turku
To 28.10.2010 Ovet 20.00
Hinta 20 € (ovelta 22 €)
Ikäraja K-18Ismo Alanko & Teho-osasto
CLUB TEATRIA
Rautatienkatu 84
90400 OULU
23-10-2010 21:00, lippuja Lippupalvelusta
- lokaajakuita
on nyt Belidesin sivulla!
http://www.belides.fi/- jynkkyjesse
Saisikos uudesta kiertueesta settilistaa? :)
- JesseR
jynkkyjesse kirjoitti:
Saisikos uudesta kiertueesta settilistaa? :)
Ainakin nämä kuultiin Lahdessa (ei järjestyksessä):
Rakkaudesta
Hullun paperit
Hengitä
Onnellisuus
Antaudutaan
Vittu kun vituttaa
Peltirumpu
Levottomat jalat
Ruuvaa, väännä, säädä, hinkkaa
Rakas rämä elämä
Tällä tiellä
Kuka teki huorin
Elämä on hauras
Risteys
Extaasiin
Pornografiaa
Rakkaus on ruma sana
Pulu
Vuorelle
Sitä pitää olla viileä
Sytytä elämä
Illan parasta antia oli ehdottomasti erityisen rokkaavat Ruuvaa, väännä.., Vittu kun vituttaa, Pulu ja eritoten Hullun paperit.
Aivan uskomaton keikka, parasta Ismoa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18811214Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9210642Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356090Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1814900Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313376- 1723375
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402203Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2991763Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61600Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161524