Soini teki virheen

Soini päätyi avoimesti kannattamaan ydinvoimaa.

Kuitenkin 76% kansasta vastustaa ydinvoimaa sen vaarallisuuden vuoksi.

Jäsenkirjoja on jo palautettu, saa nähdä mitä seuraavat gallubit kertovat.
4148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

...suuri osa kannatti ydinvoimaa. Kun Piruntusina ottaa lopullisesti vallan ei ydinvoimavastaisuutta puolueesta enää löydy. Silti perussuomalaiset valehtelevat päivittäin kansalle että puolue(=Soini) muka vastustaa ydinvoimaa.

Äänestä

Tällaisia hömppä tutkimuksia joissa mukamas 76 % vastustaa ydinvoimaa. Lapsellista soopaa! Ei kannata kommentoida..

Äänestä
  • Nimimerkki: soiniWätys, kuvastaa hyvin kirjoittajan henkistä tilaa. Vaikuttaa aivan selvästi siltä, ettei persuissa ole arvostettu verbaalia nerouttasi, puhumattakaan kirjallisista kyvyistäsi, joiden oletat riitävän ainakin kirjallisuuden Finlandia palkinnon saamiseen. Olet siis katkeroitunut. Entiset persuystäväsi menestyvät politiikan areenoilla ja sinä olet yksin. Varmasti suuri johtaja osoittaa ymmärrystäsi sinulle ja antaa hallitsemansa auringon suoda ilahduttavia säteitään myös sinulle, jos vain otat häneen yhteyttä ja tunnustat kaiken keskustelupalstoilla kirjoittamasi olleen vain epätoivon aiheuttamaa mielenhäiriötä.

    Äänestä

  • urban tötterberg kirjoitti:

    Nimimerkki: soiniWätys, kuvastaa hyvin kirjoittajan henkistä tilaa. Vaikuttaa aivan selvästi siltä, ettei persuissa ole arvostettu verbaalia nerouttasi, puhumattakaan kirjallisista kyvyistäsi, joiden oletat riitävän ainakin kirjallisuuden Finlandia palkinnon saamiseen. Olet siis katkeroitunut. Entiset persuystäväsi menestyvät politiikan areenoilla ja sinä olet yksin. Varmasti suuri johtaja osoittaa ymmärrystäsi sinulle ja antaa hallitsemansa auringon suoda ilahduttavia säteitään myös sinulle, jos vain otat häneen yhteyttä ja tunnustat kaiken keskustelupalstoilla kirjoittamasi olleen vain epätoivon aiheuttamaa mielenhäiriötä.

    aivosi narikkaan?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


1+1+1+X kirjoitti:

Soini päätyi avoimesti kannattamaan ydinvoimaa.

Kuitenkin 76% kansasta vastustaa ydinvoimaa sen vaarallisuuden vuoksi.

Jäsenkirjoja on jo palautettu, saa nähdä mitä seuraavat gallubit kertovat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu