Moikka! Ajattelin täältä ruveta kyseleen asiasta, kun olin huhtikuussa kaavinnassa ja ekat kuukautiset tulivat vasta 6.6 ja kestivät 5päivää ja olivat TODELLA runsaat ja kivuliaat. Nyt on juuri menossa toiset kuukautiset. Alkoivat maanantaina ja on ollu kipeät taas, lähinnä se kovin kipu oli maanantaina ja tiistaina.. Mutta vuoto on ollu tosi runsasta! Onko tämä siis ihan normaalia? Jälkitarkastuksessa kävin silloin 8.6 ja kaikki oli hyvin. Eli, pitääkö tästä runsaudesta huolestua vaiko onko normaalia?? Olisi kiva jos vastailisitte ettei tarvii täällä panikoida! :)
Kuukautiset kaavinnan jälkeen
menkkamonsteri
1
541
Vastaukset
- kmmm
en tiedä onko normaalia, mutta olen kuullut monen kärsivän kaavinnan jälkeen kovista menkkakivuista. Itsekin tässä kauhulla odotan et minkälaiset menkat tulee sitten kun joskus tulevat. n. pariviikkoa sitten kaavinta tehtiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1314681Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv742692Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?801705Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91176- 47905
- 66892
- 21873
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122863Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N70847Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50799