Mikä laji Espoossa/Helsingissä

Aikanaan muutaman vuoden Muay Thaita treenanneelle 37v miehelle? Thainyrkkeilyä en nyt jaksaisi uudelleen aloittaa kun ei ole enää kisamahdollisuuksiakaan iän/aikataulun puolesta. Joku monipuolinen laji.

Millaisia treenipaikkoja ovat Hipko ja Kiko?
1214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Pitäjänmäeltä radan varresta löytyy Ashihara karatea. Hyvä vaihtoehto, jos haluaa treenata kovaa, mutta muu elämä estää tiukan kisatreenin. Treenaajien keski-ikä pyörii varmaan siinä vähän päälle 30:ssä, joten duuni- ja perhekiireitä ei tarvitse selitellä. Tekniikoiden suoritustapa on käsittääkseni aika pitkälti sama kuin thainyrkkeilyssä.

Alkeiskurssi alkaa 11.8.2010. http://www.sabaki.fi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jaska R -73 kirjoitti:

Aikanaan muutaman vuoden Muay Thaita treenanneelle 37v miehelle? Thainyrkkeilyä en nyt jaksaisi uudelleen aloittaa kun ei ole enää kisamahdollisuuksiakaan iän/aikataulun puolesta. Joku monipuolinen laji.

Millaisia treenipaikkoja ovat Hipko ja Kiko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu