Ramseynrantaa Munkkiniemenaukion risteyksen yli Huopalahdentielle: vihreät valot palavat arviolta helvetin 5 sekunttia ja vasemmalta änkeää "liikenneympyrän" kautta porukkaa NIITÄ EI PÄÄSTETÄ SAATANA SIELTÄ TULEMAAN VÄLIIN KOSKA MUUTEN NIISSÄ VALOISSA VIETETÄÄN KOKO PÄIVÄ! Tänäänkin joku epävarma skootterikuski jäi seisomaan ja odottamaan NÄITÄ VASEMMALTA ÄNKEÄVIÄ MULKKUJA! Siinä sitten seisottiin varmaan 5 MINUUTTIA sen jälkeen. KOKO HELVETIN LIIKENNEYMPYRÄ PITÄIS JYRSIÄ SIITÄ VITTUUN !!!!
On se saatana!!!
näinonjämptti
7364
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
onneksi nyt on perjantai, niin sinäkin pääset vähän rentoutumaan. tarpeeseen tulee...
On se kamalaa, jopa viisi minuuttia! Pienestä se on näköjään elämä kiinni. Ilmankos liikenne on yhtä kaaosta jos se tosiaan on NOIN tärkeää päästä paria minuuttia aikaisemmin perille. Ottakaa enemmän aikaa ja jos tuntuu ettei aika riitä niin itseppähän olette päivärytminne ryssineet liian täyteen.
työttömiä vätyksiä niinkuin ehkä sinä. joillakin voi olla oikeasti kiire.
Kaikki eivät ole onnettomia työn orjia niin kuin ehkä sinä. Joillakin voi olla oikeasti niin paljon rahaa, että ei tarvitse tehdä töitä.
Tämmöiset "työssäkäyvät" mikähän heidän työnsä oikein on jos on noin vitun tressaantunut "työhön" menessään kannattaisi ottaa yhteyttä psykiatriin.
Tämmöiset "työssäkäyvät" eivät tiedä mitä työnteko edes tarkoittaa ei varmaan kerkiä edes ruokatunnille kun täytyy lähteä työlounaalle.
Mainitsemassasi kohdassa on kolme kaistaa, joista vasemmanpuoleisin ja keskimmäinen johtavat Huopalahdentielle. Valitse se keskimmäinen, niin sille ei kukaan änkeä vasemmalta.
Tuo skootterikuski teki ihan oikein jos ne liikenneympyrästä vasemmalta tulevat jonottivat siinä vuoroaan jo ennen kuin skooteri itse liittyi suoraan menevien jonon päähän. Pitäisikö sitten näiden liikenneympyrästä tulevien ihan oikeasti seisoa siinä koko päivä, koska valot eivät vedä ruuhka-aikana koskaan koko jonoa vaan aina jää joku tukkimaan vasemmalta tulevien eteen ja sitten sen perään taas kertyy lisää jonoa. Ei sieltä vasemmlta pääse ollenkaan, ellei fiksut ihmiset, kuten tuo skooterikuski anna tietä itseään kauemmin vasemmalta jonottaneille.
Ajan tuosta päivittäin ja annan aina tilaa niille muutamille vasemmalta liikenneympyrästä tuleville, jotka ovat siinä odottaneet ennen minua.
se skootterikuski oli juuri sillä KESKIMMÄISELLÄ kaistalla. Vasemmalla ja keskimmäisellä kaistalla oli vain pari autoa ja kun ne pääsivät nopeasti etenemään niin eiköhän tämä shit-for-brains jäänyt tärisemään siihen paikalleen ja päästi koko letkan ympyrästä tulevia URPOJA eteensä KESKIMMÄISELLE kaistalle ja jopa kaistojen yli kääntymään oikealle Paciuksenkadulle. Ensi kerralla skootteri jää alle.