Kuinka tarkaa on malli HD miehillä?

örmykone

Tere,

Mites HD miehet (ja naisetkin) toi pyörän malli? Pitääkö olla just joku perinteinen vai onko HD hd jos siinä niin lukee?

Kattelin tossa tota VRSCF V-Rod Muscle konetta, aika örmy kone - hyvännäköinen peli. Ite ajen Hondalla mutta kyllä noi uudet mallit on aika vetävän näkösiä. Ajettavuusta ei tietoo, en oo kokeillu mutta olettaisin, että kyllä noi on tehty ihan lujaakin ajettaviksi. Tosin ajoasento pitää olla kohtuu kyykky jos meinaa mennä jouhevasti lujempaa (mielipide tietty).

Eihän näillä teillä nyt lujaa saa ajaa, jotta kruisailuksi menee enimmäkseen mutta joskus vähän pitää kuiten kahvaa vääntää :)

3

681

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olla pitää

      Minä aivan rehellisesti vieroksun V-Rodeja. Sinänsä kai ihan kelpo pyöriä (?) nekin, mutta ei iske ei.
      Mutta kai siitä on opittava diggaamaan, sillä ilmajäähdytteisen Harleyn päivät alkavat pikku hiljaa olla saastenormien vuoksi luetut.

      Koska uuden moottorin kehittäminen on kallista, tuleeko tulevaisuuden Sporsteriinkin V-Rodin kone? Voi hyvinkin tulla hieman muodikkaasti downsizettuna vaikkapa. Ja matkamalleja varten Rodi pitää tietysti porata kunnon kokoon!

      Itellä on parikin Sporsteria. Jotenkin tykkään niistä enemmän kuin Big Twineistä, ovat paremman näköisiä ja kevyempiä noi Sporsterit.

      • Triumphisti+

        "Itellä on parikin Sporsteria. Jotenkin tykkään niistä enemmän kuin Big Twineistä, ovat paremman näköisiä ja kevyempiä noi Sporsterit. "
        Olen samaa mielipuolta Sporsterista, vaan on se V-rod:kin arhäkän näköinen peli, pitäisi oikeastaan käydä koeajolla...


    • mallipyörä

      road king on miest kunnon elämäntapa-homo harley.
      drag queenit ajaa night trainilla.

      pyllypojat street bobeilla.
      Lihavasta maalaipojasta tykkäävät miehet fat boylla.

      Hd on kunnon gay kieltä ja meininkiä !
      Köntii rules ja gay festival, hd rules.

      ja sitten noi japanilaiset sadomaso sidonta miehet ajaa v-rod japsi jäljitelmillä,
      se onkin kinkkyä sakkia se...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      68
      4735
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      171
      3645
    3. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      168
      3174
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      72
      3094
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      50
      2801
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      25
      1964
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1881
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1666
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      174
      1660
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      42
      1362
    Aihe