Nainen, 47 v., elänyt selibaatissa vuoden 2007 maaliskuulta. Eikä tämä asia tästä enää kummene, huomaan. Kun se yhteiselo loppui kuin seinään silloin aikanaan ja kumppani viereltä läksi, niin vaikeata on enää aloittaa niitä hommia uudelleen alusta, siis toivotonta totta tosiaan. Ei ole enää luottoa kehenkään. Nyt ajatukseen yksinäisestä loppuelämästä ilman toisen ihmisen kosketuksen häivääkään on tottunut, eikä se enää tunnu pahalta ollenkaan. Päinvastoin, ei niitä nuoruuden tunnemyrskyjä ja ihmissuhdesotkuja kaipaa. Kaikki laimenee muutenkin vanhemmiten, eikä tämäkään enää kirpaise.
Kaikkeen tottuu ...
4
703
Vastaukset
- luovuta!
Kuulehan sinä nainen 47v, älä missään nimessä luovuta! Elämäsi (eikä myöskään seksielämäsi) ei missään nimessä ole vielä ohi, ja ehdit vielä vaikka mitä! :) Itse olen myös nainen, jouduin vuosia elämään selibaatissa (vielä paljon pidempään kuin tuo sinun mainitsemasi ajanjakso) koska kumppanini oli täysin aseksuaali, hänellä ei ollut minkäänlaisia seksuaalisia tarpeita, ei koskaan, alusta lähtienkään. Nyt minulla on uusi mies ja ihanaa seksiä!!! =)
Odota vain, kunnes osuu sellainen ihminen kohdalle, joka sykäyttää. Siitä se lähtee... ;)- nainen 37
47 vuotias on suht nuori vielä. Mene treffeille vaikka netin deittipalstan kautta, jos et halua baareissa aikaasi kuluttaa ja voi löytyä fiksumpaakin porukkaa. Itsekkin löysin oman kullan netistä. Tosin kävin tosi monet treffit, ennenkuin kolahti, mutta se treffailukin oli mukavaa ja tutustuin uusiin kivoihin ihmisiin ;)
- mk
30-40 kymppiset miehet ovat kiinnostunneet sinun ikäisistä kypsemmistä naisista seksin merkeissa ja sinullkaan ei ole enää perheenperustamistarvetta muut seksikaverit kiinostavat ja niitä kyllä löytyy vaikka senssipalstoilata ja ei muuta miespuolista urosta etsimään niin saat taas kunnon seksiä niin helpottaa.
- siitäviis
ilman, kerran vuodessa iskee himo, tänä vuonna se meni ohi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi422998Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872906SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1602812Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012105- 1121978
Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä151963Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501579Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li371564Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3701421- 871061